huawei-logo-400x400

Obok rynkowych potentatów, takich jak Samsung czy HTC, na rynku od długiego czasu próbują zagościć mniej znane firmy z Azji. Prym w podbijaniu androidowego świata wiodą zwłaszcza producenci chińscy, tacy jak chociażby Huawei. Oferują oni smartfony w niskich cenach i całkiem niezłe wsparcie.

Chiński koncern Huawei poinformował właśnie o udostępnieniu aktualizacji do Androida 4.0 dla smartfona Huawei Ideos X5 U8800 Pro. Urządzenie, które swoją premierę miało w 2011 roku, pracuje na procesorze Qualcomm 8255 o taktowaniu 1 GHz.

ideosx5

Aktualizacja jest dostępna przez PC Companion, po wcześniejszym ściągnięciu ważącego 355 MB pliku ze strony producenta. Znależć w niej można ulepszony smartdialer, GPS, wsparcie dla DLNA czy też formatu graficznego GIF. Według zapewnień producenta urządzenie powinno szybciej się włączać i działać o wiele płynniej. Użytkownicy smartfona powinni więc być zadowoleni.

źródło: androidadvices

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.