ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moto Edge X30

Nadciąga Moto Edge X30 – to będzie prawdziwa bestia pod względem specyfikacji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

9 grudnia zostanie zaprezentowana Motorola Moto Edge X30, czyli pierwszy smartfon z nowym procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Teoretycznie pierwszym urządzeniem, które miało dostać nowy procesor miało być Xiaomi 12, ale Motorola ma zamiar wyprzedzić konkurencję. Ich najnowszy flagowiec ma mieć specyfikację, która zostawi w tyle konkurencję. Przynajmniej na to się zanosi.

Moto Edge X30 – to będzie prawdziwa bestia

Moto Edge X30

W sieci pojawiło się kilka informacji o tym, co takiego będzie oferować nowa Moto Edge X30. Wiadomo już, że procesorem zostanie tutaj najpotężniejsza jednostka, jaka ma być dostępna na rynku. Snapdragon 8 Gen 1 powinien dać urządzeniu wystarczająco dużo mocy, a do tego ma dojść jeszcze 12 GB RAM. Przynajmniej jedna z wersji smartfona ma mieć właśnie 12 GB RAM, ale niewykluczone, że będzie też wersja z 8 GB na pokładzie. Oprócz tego urządzenie ma być wyposażone w akumulator o pojemności 5000 mAh. Kolejną nowością będzie tutaj obecność szybkiego ładowania 68 W. Tak szybko w Motoroli jeszcze nie było.

Do tego dojdzie także moduł NFC, co wcale takie oczywiste nie było. Na pokładzie Moto Edge X30 nie mogło zabraknąć również solidnego zestawu aparatów. Na pleckach pojawią się trzy obiektywy. Dwa z nich mają mieć po 50 Mpix, a ostatni 2 Mpix. Wygląda też na to, że kamera do selfie będzie miała aż 60 Mpix i pozwoli na nagrywanie treści w jakości 4K. Wiadomo też już trochę o samym wyświetlaczu, który ma oferować odświeżanie na poziomie 144 Hz i HDR10+.

Zobacz też: Co ciekawego może nas czekać w nowej generacji Apple Watch?

Zapowiada się więc naprawdę mocny sprzęt, który może wypchnąć Motorolę ponownie na szerokie wody. Wiadomo, że sprzęt zostanie zaprezentowany w najbliższy czwartek, ale do sprzedaży najprawdopodobniej trafi dopiero w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze czy urządzenie pojawi się na wszystkich rynkach oraz jaka będzie jego cena. Podejrzewamy, że wysoka.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy