ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
antutu sklep play usuniete

Szukasz mocnego smartfona? Listopadowy ranking AnTuTu służy pomocą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

AnTuTu, mimo że jego opinia na przestrzeni ostatnich lat mocno podupadła, wciąż jest uważany za jeden z najważniejszych benchmarków na rynku. Naturalnie nie jest on idealnym wyznacznikiem, bo producenci bez problemu mogą wpłynąć na wyniki poszczególnych urządzeń. Mimo wszystko nadal warto brać go pod uwagę w wyborze swoich urządzeń, aby nie zaskoczyć się niedoborem mocy obliczeniowej. Tym sposobem przyjrzyjmy się, jak wypadł listopad w kontekście najmocniejszych smartfonów na rynku według AnTuTu.

Oto najmocniejsze flagowce i średniaki według AnTuTu — listopadowy ranking może być ostatnim z takim układem

Jak zawsze ranking AnTuTu został podzielony na dwie kategorie — flagowe smartfony i półka średnia, czyli potocznie średniaki. Skupiając się na tej pierwszej kategorii, nietrudno domyślić się, że prym wiodą modele ze Snapdragonem 888+ na pokładzie. Na szczycie jest Xiaomi Black Shark 4S Pro, który już drugi miesiąc z rzędu zajmuje tę pozycję.- Idąc dalej, ujrzymy kolejne modele skierowane do graczy, czyli ZTE nubia Red Magic 6s Pro (888+), vivo iQOO 8 Pro (888+), Xiaomi Black Shark 4 Pro (888), vivo X70 Pro+ (888+), Asusa ROG Phone 5S (888+) i vivo iQOO 8 (888).

W przypadku średniaków dominują modele ze Snapdragonem 778G na pokładzie z dwoma wyjątkami. Pierwszym z nich jest Xiaomi Mi 11 Lite 5G z wycofanym Snapdragonem 780G oraz OPPO Reno6 5G z Dimensity 900.

Zobacz też: Qualcomm szykuje nowy sposób na kilka monitorów w małym laptopie.

Grudniowe podsumowanie może już być nieco odmienne. Szczególnie w kontekście flagowców, gdyż do gry mogą wejść pierwsze smartfony ze Snapdragonem 8 Gen. 1 na pokładzie. W przypadku średniaków widoczny powyżej trend zapewne jeszcze chwilę się utrzyma. Tym samym dajcie znać, czy Wasz smartfon znajduje się na liście? Braliście pod uwagę ranking AnTuTu przy jego wyborze?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy