ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ericsson Mobility Report

Telefony z 5G opanowują rynek trzykrotnie szybciej, niż kiedyś telefony z 4G

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Najnowsze wydanie Ericsson Mobility Report pokazuje, jak szybko telefony obsługujące sieć 5G zdobywają popularność na rynku. Gdy nowością był standard 4G, zmiany postępowały niemal trzykrotnie wolniej. To jednak nie wszystkie wnioski z dokumentu zaprezentowanego przez firmę Ericsson.

Czego dowiadujemy się z Ericsson Mobility Report?

Ericsson Mobility Report

Autorzy raportu wydanego przez firmę Ericsson przyglądają się trendom i wydarzeniom, które ukształtowały ostatnią dekadę, a także przedstawiają prognozy na przyszłość. Dokument pokazuje m.in., jak szybko telefony z 5G opanowują rynek. Telefony 5G stanowią obecnie 23% globalnego wolumenu, podczas gdy w analogicznym punkcie swojego cyklu
życia telefony 4G stanowiły 8% globalnego wolumenu
— czytamy w komunikacie z raportu.

Co jeszcze wynika z Ericsson Mobility Report?

  • Od 2011 roku przybyło 5,5 miliardów nowych użytkowników smartfonów,
  • w trzecim kwartale 2021 roku wygenerowano większy mobilny transfer danych niż przez cały okres do końca 2016 roku,
  • do końca 2021 roku sieć 5G może docierać do ponad 2 miliardów ludzi,
  • w trzecim kwartale 2021 roku transfer danych w sieci mobilnej wzrósł o 42% rok do roku i wyniósł około 78 EB, (przy uwzględnieniu transferu generowanego przez usługi stałego dostępu bezprzewodowego FWA).

W ciągu ostatniej dekady komunikacja mobilna wywarła niesamowity wpływ na społeczeństwo i biznes. Gdy patrzymy w przyszłość na rok 2027, widzimy, że sieci globalne będą bardziej niż kiedykolwiek stanowić integralną część tego, w jaki sposób wchodzimy w relacje, żyjemy i
pracujemy
— mówi Fredrik Jejdling, wiceprezes firmy Ericsson i dyrektor ds. sieci.

Czytaj także: Rozsuwane smartfony jeszcze powrócą – vivo właśnie nad takim pracuje

5G jest na dobrej drodze, aby do 2027 roku być dominującą technologią dostępu na świecie pod względem subskrypcji. Sieć nowej generacji według prognoz może do tego czasu objąć 75% populacji świata i przenosić 62% globalnego ruchu realizowanego przez smartfony.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy