ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Yanosik e-toll

Yanosik wprowadził system e-TOLL do opłat na autostradach, ale jeszcze nie w aplikacji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Yanosik, czyli jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji do nawigacji, otwiera się na system e-TOLL. Jednak na początku rozwiązanie pozwalające na opłaty na odcinkach autostrad A2 oraz A4 dostępne będzie tylko dla urządzeń firmy. Na wprowadzenie tego typu opłat w samej aplikacji, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Yanosik – system e-TOLL w urządzeniach

Yanosik e-toll

Od 1 grudnia za przejazdy autostradami A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica zapłacimy inaczej, niż wcześniej. Zniknęły bowiem bramki do pobierania opłat, co skutkuje obecnie małym chaosem informacyjnym. By zapłacić za przejazd tymi odcinkami autostrady, należy wykupić specjalny bilet autostradowy. To można zrobić przez sieć na wybranych stacjach paliw, ale można także skorzystać z rządowych aplikacji e-TOLL. Jednak poziom skomplikowania potrafi przerażać i nie dziwne, że pojawiają się nowe aplikacje, które cały przejazd ułatwiają. Wśród nich nie mogło zabraknąć Yanosika, który wprowadził system e-TOLL w swoich urządzeniach (Yanosik XS, S-clusive oraz GTR).

Odpowiadając na potrzeby wszystkich kierowców uruchomiliśmy usługę e-TOLL w urządzeniach Yanosik, którą można aktywować w aplikacji Y24. Oznacza to, że urządzenia Yanosik XS, S-clusive oraz GTR mają możliwość podłączenia do e-TOLL. Wszyscy kierowcy, niezależnie od tego czy poruszają się samochodem osobowym czy ciężarowym, mogą korzystać z tej usługi po wcześniejszej konfiguracji.

Julia Langa, Yanosik Autoplac

Zobacz też: Rozsuwany smartfon od vivo – na takie projekty czekamy.

Trzeba będzie zarejestrować się w systemie e-TOLL oraz przypisać w nim swoje urządzenie od Yanosika. Potrzeba będzie oczywiście także konta w aplikacji Y24 (od wersji 1.3.9 Android). Poniżej możecie zapoznać się z instrukcją, jak skonfigurować e-TOLL w systemie Yanosika. Więcej o tym przeczytacie na blogu firmy.

Jak skonfigurować e-TOLL w Y24

  • Uruchom lub pobierz aplikację Y24
  • Wybierz z menu zakładkę “Moje urządzenie”
  • Wybierz opcję “Aktywuj e-TOLL” i dodaj swoje urządzenie
  • Czekaj na aktywację (potrwa tylko chwilę, odśwież widok)
  • Po zakończonej aktywacji zaloguj się do konta e-TOLL na stronie www.etoll.gov.pl
  • Wpisz na stronie numer biznesowy (po poprawnej aktywacji znajdziesz go w Y24 w polu status e-TOLL, w zakładce ustawienia) i podaj dane pojazdu
  • Po pomyślnie zakończonej konfiguracji przy opcji e-TOLL w Y24 pojawi się zielony znak  ✓

Źródło: Yanosik

Sprawdź najnowsze wpisy