ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
rozsuwany vivo

Rozsuwane smartfony jeszcze powrócą – vivo właśnie nad takim pracuje

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Czy rozsuwane smartfony w końcu zagoszczą na rynku? Niewykluczone, że stanie się tak za sprawą vivo, którego patent na tego typu sprzęt ujrzał właśnie światło dzienne. Jednak patrząc na to, co pojawiło się w sieci, nie trudno doszukać się podobieństw do OPPO X 2021, czyli smartfona, który już potrafił się rozsuwać. Niestety, ale sprzęt od OPPO nie pojawił się na rynku, ale ten od vivo może.

Rozsuwany smartfon od vivo – nowy patent

rozsuwany vivo
Fot. 91 Mobiles

Mamy już na rynku składane smartfony i wygląda na to, że te zostaną z nami na dłużej. Samsung wręcz postawił na nie i zrezygnował z serii Note, którą zastąpił Fold oraz Flip. Składanego smartfona ma także Xiaomi czy Huawei. Ten ostatni jeszcze w tym roku zaprezentuje nowy pomysł, który nazwano Huawei Mate V. Ten sprzęt zapowiada się świetnie, ale trudno ocenić, czy zobaczymy go także w Europie i czy w ogóle trafi do sprzedaży. Z niektórymi pomysłami tak właśnie się dzieje, że na scenie prezentują się wybitnie, ale użytkownicy nie mają możliwości się o tym przekonać.

Czy rozsuwany smartfon od vivo podzieli ten los? Za wcześnie jeszcze na to, by odpowiadać na takie pytanie. Firma opatentowała rozwiązanie, a od patentu do realizacji bardzo daleka droga. Jednak taki pomysł może działać, co udowodniło OPPO z X 2021 (możecie to zobaczyć na załączonym filmie). Nie powinno dziwić też to, że patent vivo zbliżony jest do tego, co pokazało OPPO. W końcu obie firmy są pod parasolem BBK Electronics.

Zobacz też: Sony idzie na wojnę z Microsoftem, ale w tym przypadku to dobrze.

Rozsuwany smartfon od vivo mógłby działać w ten sam sposób, co OPPO X 2021. Po wciśnięciu przycisku część ekranu wysuwałaby się na jedną ze stron. Użytkownik dostawałby znacznie więcej przestrzeni roboczej, a przy tym sam smartfon nie byłby dużo większy od normlanie dostępnych na rynku. Przez chwilę miałem przyjemność obcowania z X 2021 i do mnie to rozwiązanie bardzo przemawia. Trudno jednak ocenić, czy nie jest jeszcze za wcześnie na jego wprowadzanie na rynek. Technologia dalej jest rozwijana i sprzęt zapewne kosztowałby krocie.

Źródło: 91 Mobiles

Sprawdź najnowsze wpisy