ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fairphone 4

Brutalne testy, modułowa budowa i… mocna specyfikacja? To może być tylko jeden smartfon

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Ostatnia akcja Apple w postaci Self Service (i odpowiednika Xiaomi) sprawiła, że jeden producent teoretycznie mógł poczuć się gorzej, ale w gruncie rzeczy twórcom zapewne jest to na rękę. Sama akcja sprowadza się do napraw urządzeń w domu przez samego użytkownika. Jest to także część przesłania, które od lat pokazuje nam Fairphone i ich najnowszy model — Fairphone 4 — wcale nie jest wyjątkiem. Mimo wszystko jak wypada wytrzymałość modułowego smartfona? Sprawdził to, jak zawsze, Zack z kanału JerryRigEerything.

Fairphone 4 poddany testom wytrzymałości — czy modułowy smartfon przetrwał?

Fairphone 4 wyróżnia się na tle swoich poprzedników, że jest smartfonem, który mniej odstaje specyfikacją techniczną od równolegle produkowanych modeli. Oznacza to dobrą specyfikacją i nieźle wykonaną, choć wciąż modułową budowę. Niemniej, jak sami mogliście obejrzeć, Fairphone daje swobodny dostęp do akumulatora, który w każdej chwili w prosty sposób możecie wymienić. Cała reszta także tak naprawdę jest bardzo prosta w wymianie, jeśli porównamy ten sam proces do innych urządzeń.

Tymczasem wytrzymałość Fairphone 4 nie odstaje od zwykłych smartfonów. Zarówno wyświetlacz, jak i metalowy korpus dobrze znoszą zarysowania. Tylna klapka została wykonana z tworzyw sztucznych, ale i tak dobrze znosi kontakt z ostrymi przedmiotami. Poza tym pamiętajcie, że jej wymiana jest banalnie prosta. Wyświetlacz także zachowuje się jak każdy inny IPS LCD, czyli pod wpływem temperatury przestaje wyświetlacz obraz, ale z czasem wszystko wraca do normy (z lekką plamą). Wytrzymałość na wyginanie? Fairphone 4 jest bardzo sztywny, więc nie ma żadnych problemów w tej materii.

Zobacz też: Xiaomi wprowadza na rynek nową szczoteczkę — jej główną zaletą jest bateria.

Ostatecznie ogólna wytrzymałość Fairphone 4 wypada bardzo dobrze, więc w połączeniu z modułowością i wizją firmy na tworzenie długoletnich urządzeń mówimy o bardzo ciekawej propozycji. Pamiętajcie, że omawiany model sprzedawany jest z 5-letnią gwarancją. Pytanie tylko, czy ktokolwiek z Was myślał o zakupie tego smartfona lub któregoś z poprzedników?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy