ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate V

A jednak! W drodze jest Huawei Mate V — wyjątkowy model jeszcze w tym roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Huawei niewątpliwie zwolnił z premierami nowych smartfonów. Dobitnie widać to w Europie, gdzie jedyną, istotną nowością w tym roku okazały się nowości z serii nova na czele z nova 9. Mimo wszystko to nie oznacza, że firma nie chce tworzyć interesujących modeli. Okazuje się, że w drodze jest kolejna propozycji, ale tym razem z flagowej rodziny Mate. Tytułowy Huawei Mate V zapowiada się na propozycję, której ten producent jeszcze nie miał w swoim portfolio.

Huawei Mate V nie będzie zwykłym smartfonem — nie będzie też jedyną nowością

O Huawei Mate V mogliście już usłyszeć w plotkach, a raczej w ramach ujawnionych patentów firmy. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że Huawei myśli o stworzeniu kolejnego składanego smartfona w postaci klapki. Tym samym spodziewamy się konkurenta między innymi dla Samsunga Galaxy Z Flip3. Chińska firma ma na swoim koncie kilka interesujących pomysłów, które może zaimplementować w Mate V — zaawansowany, elastyczny system chłodzenia czy też specjalny zawias. Niemniej najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Huawei Mate V faktycznie ma ujrzeć światło dzienne. Według ujawnionego plakatu premiera w Chinach ma się odbyć pod koniec grudnia. Swoją drogą należy spodziewać się designu z podwójną wyspą, niczym we wspomnianej nova 9 oraz flagowej serii P50, która ostatecznie nie dotarła do Europy.

huawei mate v zawias nowosci data premiery

Zobacz też: Rocket Lab też ma swoją rakietę wielokrotnego użytku — poznajcie Neutrona.

Co istotne, składana klapka prawdopodobnie nie będzie jedyną nowością na nadchodzącym wydarzeniu. Nieoficjalnie sporo mówi się o nowych telewizorach, laptopach, a także opaskach. Mimo wszystko to właśnie Huawei Mate V prawdopodobnie skradnie show. Pytanie tylko, czy firma zdecyduje się wprowadzić go do Europy? Dajcie znać, czy chcielibyście zobaczyć nową klapkę w Polsce?

Źródło: GSM Arena, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy