ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
zestawy urządzeń realme t-mobile

Wiemy, co spowodowało wczorajszą awarię sieci T-Mobile

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Wczoraj miał miejsce atak DDoS na sieć T-Mobile. Magentowy operator twierdzi, że był to największy bezpośredni atak na operatora mobilnego w Polsce. Jego efektem były problemy z działaniem sieci, które odczuli klienci.

Atak DDoS na sieć T-Mobile

T-mobile atak DDoS

Wczoraj informowaliśmy o dużej awarii sieci T-Mobile. Klienci magentowego operatora skarżyli się na problemy z połączeniami telefonicznymi, a także z internetem mobilnym i stacjonarnym. Usterki występowały w różnych częściach Polski. Najwięcej zgłoszeń awarii było w okolicach południa oraz tuż przed godziną 17.

Wczoraj T-Mobile odpowiadał na niektóre komentarze klientów w mediach społecznościowych, zapewniając jedynie, że stara się rozwiązać problem. Dziś przyszedł czas na bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Wczoraj (2.12.2021), nasza sieć była celem ataku typu DDoS. Był to największy atak tego typu na sieć T‑Mobile, a według naszej wiedzy również największy bezpośrednio atak na operatora sieci mobilnej w Polsce — poinformował magentowy operator.

T-Mobile chwali swoje zespoły bezpieczeństwa i nadzoru sieci, które miały zapobiec zablokowaniu sieci. Magentowy operator twierdzi także, że działanie krytycznych systemów firmy nie było zagrożone. Pomimo odparcia zagrożenia nie udało się uniknąć utrudnień w korzystaniu z usług transmisji danych przez część klientów za co serdecznie przepraszamy — czytamy w komunikacie T-Mobile.

Czytaj także: Bezpłatny internet w T-Mobile na dwa tygodnie — jak aktywować bonus?

Praca sieci została już ustabilizowana, jednak pojedynczy klienci T-Mobile nadal mogą odczuwać utrudnienia. Operator analizuje atak i jego skutki oraz zgłosił sprawę do instytucji nadzoru rynku.

źródło: T-Mobile

Sprawdź najnowsze wpisy