ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel 6 gubi zasięg

Pixel 6 i 6 Pro ma problemy z zasięgiem – to już kolejna wpadka

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiele osób skarży się, że ich nowe Pixele 6 i 6 Pro sporadycznie tracą zasięg sieci komórkowej. Problem nie wydaje się ograniczony do konkretnego regionu lub operatora. Problemy zgłaszają właściciele Pixeli 6 na całym świecie. Telefon zazwyczaj odzyskuje po chwili sygnał na własną rękę, ale kilku użytkowników skarżyło się również, że gdy sieć komórkowa zniknie, pomaga tylko restart. Od siebie dodam, że miałem kiedyś podobny problem w Redmi 3S Pro i pomagało przejście w tryb samolotowy i wyłączenie go. Nie wiem jednak na, ile ta metoda okaże się skuteczna w przypadku Pixeli. 

Pixel 6 gubi zasięg

Pixel 6 gubi zasięg

Skargi nie są ograniczone do Reddita. Stosowny wątek pojawił się także oficjalnym forum Pixel Phone, gdzie pojawiło się ponad 130 odpowiedzi. Sporo osób twierdzi, że problem zaczął się dopiero niedawno, co oznacza, że problem może on być wywołany przez ostatnią aktualizację. Warto dodać, że niektóre osoby wymieniły swój smartfon na nowy, jednak w niektórych przypadkach także kolejny egzemplarz ma ten sam problem. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że wyłączenie funkcji Adaptive Connectivity sprawiło, że brak sygnału stał się o wiele rzadszy. Niektórym zaś pomogła wymiana karty SIM na nową.

Zobacz też: Nowe UI Microsoft Office dla wszystkich – ja już je mam! Wygląda świetnie

Google wciąż nie zabrało oficjalnego głosu w tej sprawie. Pozostaje mieć nadzieję, że wystarczy tu zwykła aktualizacja systemu, aby rozwiązać ten problem. Jest to już kolejna wpadka Google z Pixelem 6. Smartfon ten, mimo autorskiego procesora giganta raczej nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii firmy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy