jelly-bean

Nie od dziś wiadomo, że smartfonów używać można do przeróżnych celów: od przeglądania internetu, przez czytanie e-booków, do słuchania muzyki. Można muzykę za ich pomocą także rozpoznawać, z czym z pomocą przychodziły nam takie aplikacje jak chociażby SoundHound. Być może od teraz nie będą one wcale potrzebne.

Otóż okazuje się, że w Androidzie JellyBean znajduje się widget o nazwie „Sound Search”. Pozwala on na rozpoznawanie muzyki w czasie rzeczywistym. Po rozpoznaniu utworu na widgecie pojawia się cena utworu i odnośnik do Google Play.

Po umieszczeniu widgetu na pulpicie, widzimy po prostu pytanie „Co to za piosenka?”. Po tapnięciu rozpoczyna się rozpoznawanie.
whatssong
what2
what3 

Jakkolwiek inne programy nadal oferują większą funkcjonalność, tak funkcja taka wbudowana w system na pewno zasługuje na uznanie. Na razie jest ona dostępna tylko na Androidzie 4.1.

Co sądzicie o tym elemencie nowego systemu Google?

źródło: droidmatters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.