ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi MIJIA T301

Xiaomi wprowadza na rynek nową szczoteczkę – jej główną zaletą jest bateria

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi niedawno ujawniło, że sprzedało około 20 milionów egzemplarzy swoich szczoteczek elektrycznych spod marki MIJIA od początku ich powstania. Firma ogłosiła teraz MIJIA T301 Sonic Electric Toothbrush. W przypadku tej szczoteczki jej głównym atutem ma być czas pracy na baterii. Ten ma wynosić nawet do 50 dni na pojedynczym ładowaniu akumulatora, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem. Należy jednak pamiętać, że wszystko i tak będzie zależało od tego, jak często myjemy zęby.

Xiaomi MIJIA T301 Sonic Electric Toothbrush

Xiaomi MIJIA T301

Oczywiście czas pracy na baterii to nie wszystko. Nowa szczoteczka Xiaomi jest w stanie osiągnąć 31 tysięcy wibracji na minutę, jednocześnie wytwarzając przyzwoitą siłę. Rozwiązuje to powszechny problem osłabienia główki szczoteczki, gdy ta jest dociskana do zębów, zmniejszając tym samym moc wibracji. Dzięki temu może ona z łatwością usuwać przebarwienia z zębów. W główce T301 zastosowano technologię włosia bez miedzi, która nie powoduje powstawania plam z rdzy metalowej i hamuje rozwój bakterii. Zewnętrzna strona włosia jest ścięta pod kątem 10° ukośnie. Taka konstrukcja chroni dziąsła przed podrażnieniami w trakcie mycia.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki HBO GO. Dodano ponad 10 świetnych nowości!

Pełne naładowanie uzyskuje się w ciągu 4 godzin. Jednak już w 2 minuty naładujemy szczoteczkę do poziomu, który pozwoli na umycie zębów, co jest istotne w sytuacji kiedy bateria padnie nam niespodziewanie przed wyjściem. Dodatkowo MIJIA T301 Sonic Electric Toothbrush spełnia normy odporności IPX8. Wszystko dzięki jednoczęściowemu korpusowi i podwójnie uszczelnionej konstrukcji, która rozwiązuje problem wycieku i przedostawania się wody z obszaru ładowania. Dzięki temu szczoteczka może być całkowicie zanurzone w wodzie. Jeśli zaś chodzi o jej cenę, to ta ma wynosić równowartość 96 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy