ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Square zmienia nazwę na Block

Po odejściu z Twittera, Jack Dorsey nie próżnuje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Square przeszło podobną zmianę, jak Facebook. Firma świadcząca usługi finansowe, której współzałożycielem jest Jack Dorsey, zmienia nazwę na Block. Jak twierdzi Jack, ta lepiej oddaje jej wizję i stwarza przestrzeń do dalszego rozwoju. Większą historią może być jednak to, że teraz wiemy, na czym Dorsey planuje się skupić po odejściu z Twittera.

Square zmienia nazwę na Block

Historia Square rozpoczęła się w 2009 roku, a jego pierwszym produktem był czytnik kart płatniczych podłączany do smartfonów i tabletów. Dzięki temu nawet małe firmy mogły obsługiwać taką metodę płatności bez zakupu droższych terminali. Kilka lat później, Square wprowadziła usługę płatności mobilnych o nazwie Square Cash, która obecnie nazywa się Cash App. Ostatnio firma mocno zaangażowała się w kryptowaluty, a nawet zakupiła większościowy pakiet udziałów w muzycznym serwisie streamingowym Tidal. Mówimy więc o dość szerokiej działalności tego przedsiębiorstwa, chociaż wyraźnie widać, że — przynajmniej z pominięciem Tidala — skupia się głównie na finansach.

Zobacz też: Bestsellery Steama w promocji. Takie obniżki na gry PC można zrozumieć!

Zmiana nazwy nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak Dorsey zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Twittera. Wygląda więc na to, że zamierza on skupić całą swoją uwagę na rozwoju Block. Zmianie nazwy nie będą towarzyszyć żadne zmiany organizacyjne, chociaż firma zauważyła, że Square Crypto zmieni nazwę na Spiral. Dlaczego jednak Block? 

Nazwa ma wiele skojarzonych znaczeń dla firmy — budowanie bloków, bloki sąsiedzkie i ich lokalne biznesy, społeczności spotykające się na imprezach blokowych pełnych muzyki, blockchain, sekcja kodu i przeszkody do pokonania.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najnowsze wpisy