ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm monitory VR

Kilka monitorów w małym laptopie? Qualcomm ma na to sposób

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Czy kiedykolwiek chciałeś mieć więcej monitorów, ale brakowało Ci fizycznej przestrzeni, aby to urzeczywistnić? Qualcomm znalazł rozwiązanie tego problemu, wprowadzając nową technologię AR, która rozszerza obszar pulpitu komputera PC o wirtualne monitory, aby zwiększyć przestrzeń roboczą. Oczywiście warto dodać, że nie jest pierwszą firmą, która to umożliwia. Podobny efekt dają okulary AR od Lenovo. Te jednak są dedykowane głównie dla biznesu.

Qualcomm monitory VR

Qualcomm monitory VR

Technologia ta została zaprezentowana podczas Qualcomm Snapdragon Summit 2021, gdzie uczestnicy mogli sami przetestować aplikację wirtualnych monitorów. Konfiguracja składała się z pary okularów AR podłączonych do laptopa wyposażonego w nowo ogłoszony Qualcomm 8cx Gen 3 SoC, który uruchamiał aplikację wyświetlającą wirtualne monitory na okularach AR. Warto dodać, że system Windows identyfikował każdy wirtualny monitor jako nowy wyświetlacz. To oznacza, że nie powinno być problemów z kompatybilnością zależnych od producenta laptopa. Użytkownicy mogli przesuwać wirtualny monitor, gdziekolwiek chcieli, co na pewno się przyda w dostosowaniu miejsca pracy do własnych preferencji. Wirtualne monitory wprowadziły pewne opóźnienia.

Zobacz też: T‑2077 Cyberpunk 2077 x Błonie – zegarek z technologią Blockchain dla fanów gry

Dlatego też nie nadają się one do grania, lub oglądania filmów. Jednak przeglądanie sieci, czy czytanie dokumentów w takiej sytuacji nie jest już problemem. Inną ciekawą cechą dostarczaną przez technologię AR firmy Qualcomm jest prywatność. Tylko użytkownik może zobaczyć wirtualne monitory, więc jeśli pracujesz w przestrzeni publicznej, jedyną rzeczą, którą inni zobaczą, jest to, co jest wyświetlane na ekranie laptopa. Oczywiście zaprezentowane okulary były jedynie prototypem, a nie produktem konsumenckim. Nie wiadomo więc kiedy trafią one na rynek.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy