ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rosja nie zniszczy Starlink

Mieszkańcy Indii już nie zamówią Starlinka – SpaceX nie podaje prawdziwej przyczyny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma SpaceX zakończyła przyjmowanie jakichkolwiek rezerwacji na swoje usługi Starlink w Indiach w następstwie nakazu lokalnego rządu. Lokalne władze zmusiły ją do zaprzestania przyjmowania wstępnych rezerwacji po tym, jak rząd Indii poprosił firmę o uzyskanie odpowiednich licencji przed kontynuowaniem działalności w regionie. Biorąc pod uwagę, że to właśnie lokalne władze decydują ewentualnym przyznaniu tejże nic dziwnego, że SpaceX natychmiast wykonało zalecenia rządu.

Starlink nie przyjmuje zamówień w Indiach

Mieszkańcy Indii próbujący złożyć takie zamówienie za pomocą strony internetowej SpaceX widzą obecnie następujący komunikat:

Usługa nie jest jeszcze dostępna w Twojej okolicy. Jednak mamy zamiar udostępnić więcej satelitów, ponieważ nadal rozszerzamy nasz obszar pokrycia. Prosimy o sprawdzenie dostępności w przyszłości.

Co ciekawe, nie ma nawet słowa o tym, że brak zamówień to kwestia decyzji władz i braku koncesji. Notka ta raczej sugeruje brak możliwości złożenia zamówienia z powodu zbyt słabego pokrycia terytorium Indii siecią satelitarną. Jest to o tyle kuriozalne, że wcześniej firma przyjmowała rezerwację w regionie za zwrotny depozyt w wysokości 99 dolarów amerykańskich. Aby kontynuować swoją działalność w kraju, firma będzie musiała uzyskać odpowiednią licencję od Departamentu Telekomunikacji

Zobacz też: BMW Concept XM to marzenie, które wejdzie do produkcji seryjnej!

Oczywiście biorąc pod uwagę, że Elon Musk niedawno straszył pracowników bankructwem SpaceX, to branie internetu od tego dostawcy może wydawać się nie najlepszym pomysłem. Tak, jak i przyznawanie mu jakichkolwiek licencji na działanie w kraju. Zbyt długi język Elona może być poważnym problemem dla firmy.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy