Android Marshmallow nie dla każdej Xperii!

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
sony-ces

Producenci smartfonów z Androidem przygotowują się do premiery nadchodzącego Androida Marshmallow. W najbliższym czasie każda z firm poinformuje, które modele i kiedy uzyskają nowe oprogramowanie. Znane z długiego wsparcia swoich flagowców japońskie Sony także podjęło już prace. Do sieci wyciekł dokument, z którego możemy dowiedzieć się, które modele tego japońskiego producenta otrzymają aktualizację:

Sony-AndroidM-update-xperia-sony

Z ujawnionego dokumentu wynika, że Sony nadal zamierza wspierać wszystkie popularne smartfony z flagowej serii Z. Warto przypomnieć, że Xperia Z na rynku zadebiutowała 9 lutego 2013 roku a więc już ponad 2 lata temu. Niewielu producentów może się pochwalić tak długim wsparciem swoich smartfonów. Jak widzimy powyżej kilka modeli dostępnych z Androidem 5.o otrzyma od razu 6.0:

  • M4 Aqua
  • M5
  • C4
  • C5 Ultra

Powodów do radości nie mają jedynie posiadacze modelu E1, który nie dostanie już żadnej aktualizacji. Oczywiście należy brać pod uwagę, że Sony może udostępnić aktualizację na powyżej nie wymienione urządzenia (w tym na obecnie skreśloną E1), ale też na to, że lista wspieranych smartfonów może ulec skróceniu np. z powodów technicznych. Jedynie posiadacze ostatnich flagowców mogą ze spokojem oczekiwać na Androida 6.0.

Źródło: giga.de

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy