Untildown

 

 

Dzień przed europejską premierą Until Down na PS4 firma Sony opublikowała w sklepie Play aplikację towarzyszącą grze, dzięki której możemy jeszcze lepiej poznać ten tytuł. Do działania wymagane jest podłączenie zarówno urządzenia, na którym wgrana jest aplikacja jak i konsoli do jednej sieci WiFi.

 

Until Down to połączenie horroru klasy b z grą przygodową. Za tytuł odpowiada brytyjskie studio Supermassive Games, które jak dotąd tworzyło głównie mniejsze produkcje obsługujące kontroler ruchu PS Move. Gra będzie dostępna jedynie na konsoli PS4. Jej wydawcą jest Sony co gwarantuje, że gra otrzyma polski dubbing i napisy. Główni bohaterowie to grupa nastolatków, którzy chcąc zapomnieć o zaginięciu koleżanki spotykają się dokładnie rok od tego wydarzenia w domu na odludziu. Szybko jednak spokojny pobyt przemienia się w walkę o życie. Mechanika gry opierać się będzie o dokonywanie wyborów jak na przykład schować się czy uciekać dalej, atakować czy ukrywać się. Nasze decyzje nie pozostaną bez wpływu na dalszy ciąg opowieści. Dokonanie złej decyzji może skutkować śmiercią każdego z bohaterów – twórcy dopuszczają także koniec opowieści, w którym żaden z bohaterów nie uszedł z życiem.

 

 

 

 

Podobno w grze ma być nawet 100 różnych zakończeń a jednokrotne przejście gry ma zająć nawet 9-10 godzin. Pojawiające się pierwsze recenzje tego tytułu pozwalają stwierdzić, że Sony przygotowało prawdziwą perełkę wśród gier wychodzących w najbliższych miesiącach. Udostępniona na urządzenia z Androidem aplikacja może więc pomóc jeszcze bardziej zapoznać się z tytułem.

 

 

UD5555

 

 

Funkcje aplikacji:

 

  • odblokowywanie sekretów podczas gry
  • śledzenie w profilu gracza własnych zachowań i wyborów wraz z postępami w grze
  • przeglądanie ukrytych w grze przedmiotów
  • dokładniejsze poznanie historii miejsca wydarzeń – Blackwood Pines
  • sprawdzenie swoich cech charakteru i porównanie ich z postaciami w grze. Wynikami analizy potencjalnych działań można się podzielić ze znajomymi
  • lepsze zaznajomienie się z postaciami i ich historią
  • zakup pełnej wersji gry w sieci

 

 

W przeciwieństwie do kosztującej około 249 złotych gry Until Down towarzysząca jej aplikacja jest dostępna bezpłatnie do pobrania z Google Play.

 

 

Korzystacie z takich aplikacji wydawanych przy okazji premiery gier?

 

Źródła: Playstation.com, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg