ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiadomości Google przypomną że nie odpisaliśmy

No odpisz, no! – Wiadomości Google zaczęły się upominać o odpowiedzi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nieodpisywanie na wiadomości może mieć wiele przyczyn. Mogliśmy jej nie zauważyć, lub o niej zapomnieć. Z drugiej strony może nam się zwyczajnie nie chcieć dalej ciągnąć danego wątku, albo uznaliśmy temat za zakończony. Niezależnie od naszych osobistych pobudek Google uznało, że odpisywać trzeba. Dlatego też aplikacja Wiadomości od tej firmy zamierza nam o tym sukcesywnie przypominać. Nie ma to jak program, który wie lepiej, co powinniśmy zrobić.

Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

W ten oto sposób pojawią się dwa rodzaje powiadomień: jedno dla wątków, które mogą wymagać odpowiedzi, drugie dla wątków, które mogą wymagać kontynuacji. Włączenie każdego z tych typów spowoduje, że po pewnym czasie odpowiednie wątki pojawią się na górze głównego ekranu wraz z przypomnieniem, kiedy użytkownik pierwotnie otrzymał wiadomość lub odszedł od wątku. Przy każdym z nich pojawi się także następujące pytanie: Odpowiedzieć? Pocieszające w tym wszystkim jest to, że funkcje te musimy sami włączyć, aby móc z niej skorzystać. W ten sposób nie będzie ona uciążliwa dla osób, które odpowiadać zwyczajnie nie lubią.

Zobacz też: Pixel 6 nie chce się ładować? Smartfon okazuje się być niezwykle wybredny

Funkcja ta ma wkrótce trafić do najnowszej wersji beta Wiadomości Google. Ta co prawda jest już możliwa do pobrania, jednak jeszcze jej nie obsługuje. Najprawdopodobniej opcja ta stanie się funkcjonalna dopiero po odpowiedzi serwera Google. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że firma nie uruchomi jej domyślnie w wersji stabilnej, a pozostanie ona jedynie kwestią wyboru.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy