ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 8cx Gen3

Do trzech razy sztuka? Oto nowe Snapdragony dla Windowsa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Snapdragon 8cx Gen3 jest następcą modelu 8cx Gen2, który pojawił się na rynku w zeszłym roku. Jest on zbudowany w procesie technologicznym 5 nm, co jest pierwszym przypadkiem dla chipu ARM stworzonego dla urządzeń z systemem Windows. Firma obiecała również 85-procentowy wzrost wydajności CPU i 60-procentowy wzrost wydajności GPU względem poprzednika. Biorąc pod uwagę działanie dotychczasowych urządzeń ARM z Windowsem, taki wzrost wydajności był konieczny.

Snapdragon 8cx Gen3

Snapdragon 8cx Gen3

Układ ten oferuje wsparcie dla modemów Qualcomm Snapdragon X55, X62, i X65 5G. Procesor wyposażony jest w Qualcomm Spectra ISP, który obiecuje lepszy autofokus, automatyczny balans bieli i automatyczną ekspozycję. Co prawda raczej nikt nie będzie robił zdjęć laptopem z Windowsem, jednak może to być użyteczne w przypadku wideokonferencji. Idąc już dalej tym tropem, to układ obsługuje pojedynczy aparat do 24 MPx, a także posiada wsparcie dla przechwytywania wideo 4K HDR przy 30 fps i 720p przy 480 fps. Uzupełnieniem audio jest Qualcomm Voice Suite, które skupia technologię Qualcomm Noise i Echo Cancellation, aby wyeliminować niechciane dźwięki z otoczenia.

Zobacz też: Rosja prowadzi dochodzenie w sprawie dziury w ISS – czarną owcą ma być Amerykanka

Skupmy się jednak na tym, co dla laptopów naprawdę jest ważne. Układ ten obsługuje teraz pamięć masową UFS 3.1, która oferuje szybszy odczyt i zapis, niż poprzednio wykorzystywane w tego typu urządzeniach. Przy okazji też Qualcomm chwali się, że laptopy z tym układem mają pracować nawet do kilku dni na baterii. Producent jednak nie podał żadnych szczegółów w tej kwestii. Urządzenia napędzane przez Qualcomm Snapdragon 8cx Gen3 mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy