ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Seria Samsung Galaxy Z bije rekordy

To był strzał w dziesiątkę! Składane smartfony Samsunga biją kolejne rekordy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sprzedaż składanych smartfonów w trzecim kwartale 2021 roku była większa, niż w poprzednich czterech kwartałach łącznie. Odnotowano wzrost aż o 215 procent kwartał do kwartału do 2,6 miliona sztuk. Jeśli zaś porównamy sprzedaż względem analogicznego okresu ubiegłego roku, to poszybowała ona w górę o 480 procent. Warto tu podkreślić, że za znaczną większością tych smartfonów stoi Samsung. Można wręcz powiedzieć, że wyżej przytoczone liczby są wyłącznym sukcesem serii Galaxy Z.

Seria Samsung Galaxy Z bije rekordy

Seria Samsung Galaxy Z bije rekordy
Sprzedaż składanych smartfonów

I nie ma w tym nawet grama przesady. Samsung był odpowiedzialny za 93 procent wszystkich dostaw składanych urządzeń w trzecim kwartale, głównie dzięki wprowadzeniu na rynek smartfonów Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3, których Łukasz nie mógł się nachwalić w recenzjach. Duża zasługa w tym faktu, że urządzenia te zadebiutowały w niższych cenach i towarzyszyły im silne działania promocyjne oraz atrakcyjne oferty wymiany. Huawei, jedyny inny duży producent wymieniony z nazwy, odpowiadał za sześć procent dostaw składanych smartfonów w trzecim kwartale.

Zobacz też: WhatsApp na Windows 10 i 11 już dostępny! Co oferuje aplikacja?

To jednak nie koniec dobrych wieści dla tego segmentu. Display Supply Chain Consultants (DSCC) podniosło prognozę sprzedaży składanych smartfonów w całym roku do 7,5 miliona sztuk. Prognoza ta mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby nie opóźnienia w przypadku innych marek wynikające z trwającego niedoboru półprzewodników. Patrząc w przyszłość, DSCC spodziewa się, że w całym 2022 roku zostanie sprzedanych 17,5 miliona składanych urządzeń. Okazuje się więc, że eksperyment, jakim były składane smartfony okazał się sporym sukcesem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy