Allegro opublikowało nowy cennik dostaw towarów w ramach programu Smart!. To ważna informacja z punktu widzenia sprzedawców, ponieważ wkrótce zmieni się sposób ich rozliczeń z popularną platformą sprzedażową. Na przykładzie paczkomatów widać, że zapłacą więcej.

Nowy cennik „Allegro Smart!” dla sprzedawców

źródło: Allegro

Program darmowych dostaw Allegro Smart! to świetna rzecz z punktu widzenia kupujących. Jeśli chodzi o sprzedawców, to nie jest to już tak oczywiste. Z jednej strony uczestnictwo w programie może zwiększyć sprzedaż i w konsekwencji ich zarobki. Nie można jednak zapominać o tym, że koszty darmowych dostaw tak naprawdę są dzielone między Allegro a sprzedających.

Od 1 lutego 2022 roku zmieni się sposób rozliczeń Allegro ze sprzedającymi za dostawy Allegro Smart! na podstawie faktur. Kwota pobierana przez platformę sprzedażową będzie w większym stopniu zależała od wartości zamówienia. Szczegóły znajdują się na powyższej grafice.

Przykład kosztów ponoszonych przy dostawach do paczkomatów pokazuje, że zmiany mogą nie spodobać się sprzedawcom. Od 4 stycznia tego roku gdy użytkownik Allegro kupił towary z darmową dostawą do paczkomatu w ramach Allegro Smart!, sprzedający ponosił koszt 0,99 zł (przy zamówieniach do 100 zł) lub 1,99 zł (przy zamówieniach powyżej 100 zł). Po zapowiedzianych właśnie zmianach w analogicznej sytuacji sprzedający dopłaci nawet 4,99 zł, jeśli kupujący złożył zamówienie na kwotę 300 zł lub większą.

Czytaj także: Google pozwane przez byłych pracowników za naruszenie… swojego motto

Aktualnie nie płacisz nic za dostawę Allegro Smart! do zielonych automatów paczkowych oraz do Saloników Kolportera i punktów Epaka — przypomina Allegro. Administracja platformy zachęca sprzedawców do korzystania z Allegro One. Jednocześnie przypomina o ograniczeniu czasowym dotyczącym darmowych dostaw dla sprzedawców. W przyszłym roku mają nadejść zmiany w tym zakresie.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.