Google Search lepsze od Siri?

Newsy

Wraz z premierą Androida 4.1 Jelly Bean, Google przedstawiło ulepszone Google Search. Od teraz usługa bardziej przypomina asystenta głosowego niż zwykłe wyszukiwanie. W sieci pojawiły się już pierwsze porównania ze swoim największym konkurentem, czyli Siri.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Różnica jest porażająca, widać, że Google włożyło dużo pracy w stworzenie naprawdę dobrego asystenta głosowego. Głos wykorzystany w Google Search jest bardziej naturalny, a polecenia wykonywane są szybciej.

Dodatkowo znalazłem pewne statystki porównujące GS i Siri dla 1600 zapytań. Asystent od Google rozumie 100% zapytań (niestety zapytania były wpisywane, a nie dyktowane), przy czym odpowiada poprawnie na 86% z nich. Siri natomiast pojmuje 83% zapytań (89% w cichym pomieszczeniu), a trafne odpowiedzi zdarzają się w 62% (68% w cichym pomieszczeniu) z nich.

{youtube}kDsOtdRtG0Q{/youtube}

Źródło: TechnoBuffalo, 9to5mac


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x