ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Reorganizacja Twittera

Koniec wrzucania cudzych prywatnych zdjęć na Twittera – firma zmienia zasady

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter zmienia swoją politykę dotyczącą udostępniania prywatnych informacji o osobach. Nowe zasady dotyczą także zdjęć i filmów. Warto przypomnieć, że regulamin już wyklucza tweety zawierające czyjś numer telefonu, adres e-mail, prawdziwe imię i nazwisko, itp. Włączenie mediów jest niewielkim dodatkiem do zasady, ale nie wyklucza osób publicznych w większości przypadków.

Twitter zakazuje udostępniania cudzych prywatnych zdjęć

Twitter zakazuje udostępniania cudzych prywatnych zdjęć

Oczywiście zasady te dotyczą udostępniania takich treści bez zgody osób, których one dotyczą. Firma uzasadnia zmianę polityki w następujący sposób:

Istnieją rosnące obawy dotyczące niewłaściwego wykorzystania mediów i informacji, które nie są dostępne gdzie indziej w sieci, jako narzędzia do nękania, zastraszania i ujawniania tożsamości osób. Udostępnianie osobistych mediów, takich jak zdjęcia lub filmy, może potencjalnie naruszać prywatność osoby i może prowadzić do emocjonalnej lub fizycznej szkody.

Zobacz też: Wielka Brytania blokuje przejęcie Giphy – liczba gifów na Facebooku może spaść

Twitter uważa, że dzielenie się prywatnymi mediami ma nieproporcjonalny wpływ na poszczególne grupy, w tym kobiety, aktywistów, dysydentów i członków społeczności mniejszościowych. Egzekwowanie przepisów może wydawać się problemem, ale zakaz udostępniania mediów jest tylko rozszerzeniem istniejących ram. Dodatkowo, aby serwis zareagował, ktoś musi zgłosić takie naruszenie. Następnie moderator dokona weryfikacji treści, aby stwierdzić, czy zgłoszenie jest zasadne. Twitter usunie treść, jeśli jest sprzeczna z jakimikolwiek wytycznymi, w tym z rozszerzoną polityką dotyczącą informacji prywatnych.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy