ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows na Steam Deck

Valve zabiera głos w sprawie ekskluzywnych tytułów na Steam Deck

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Valve opublikowało Steam Deck FAQ składający się z pytań zadawanych przez deweloperów i wydawców podczas ostatniej wirtualnej konferencji Steamworks Steam Deck. Wiele z tego, co zostało omówione, nie będzie dotyczyć przeciętnego gracza, a przynajmniej nie bezpośrednio, ponieważ było skierowane do twórców. Jednak poruszono także kilka kwestii, które na pewno zainteresują potencjalnych nabywców systemu do grania z logo Steam — na przykład kwestię gier na wyłączność.

Steam Deck bez gier na wyłączność

Steam Deck bez gier na wyłączność

Na pytanie, czy Valve byłoby zainteresowane tworzeniem gier wyłącznie na Steam Deck, firma odpowiedziała, że to nie miałoby najmniejszego sensu:

To jest PC i powinien po prostu oferować takie gry, jak na PC.

W odpowiedzi na pytanie o zweryfikowane gry Valve powiedziało, że takie tytuły wyeksponowane na domyślnej stronie głównej sklepu w urządzeniu. Firma dąży do tego, aby tytuły przeszły proces weryfikacji w ciągu tygodnia od zgłoszenia, ale przyznało, że może się to różnić w zależności od wielkości kolejki w danym momencie. Valve wypowiedziało się również na temat możliwości pojawienia się dodatkowych opcji kolorystycznych dla handhelda. Dokładniej rzecz biorąc, firma obiecała, że się nad tym zastanowi w dalszej przyszłości. Nie wiadomo, jednak kiedy to nastąpi.

Zobacz też: RISC-V zyskuje na popularności – Raspberry Pi zyskało nowego rywala

Przy okazji firma podkreśliła, że twórcy gier nie dostaną żadnej specjalnej wersji dev-kits. Valve chce, żeby gry były sprawdzane i dostosowywane na urządzeniach takich samych jak te, które trafią w ręce graczy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy