ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia - rozszerzona gwarancja

Nokia ma problem z Android 11 więc posiadacze smartfona dostaną 50% zniżki na zakup nowego

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nokia opublikowała ciekawą wiadomość na swojej stronie internetowej. Otóż firma poinformowała, że ma problem z wprowadzeniem systemu Android 11 dla smartfona Nokia 9 PureView. Posiadacze tego konkretnego urządzenia aktualizacji nie dostaną, ale za to mogą dostać 50% zniżki na zakup kolejnego.

Nokia ma problem z Android 11

Nokia 9 PureView Android 11

To dość ciekawa sytuacja i rzadko spotykana na rynku, by producent tak jawnie przyznawał się do problemów z wprowadzeniem nowej wersji oprogramowania. W tym przypadku chodzi o Nokię 9 PureView, która miała otrzymać aktualizację do Android 11, ale już wiadomo, że jej nie dostanie. Firma poinformowała, że wystąpiły problemy i podzieliła się następującym komunikatem:

Smartfony Nokia powstają, by każdego dnia zapewniać użytkownikom najwyższy komfort obsługi. Jest to dla nas powód do dumy. Dlatego musieliśmy podjąć trudną decyzję, by nie oferować uaktualnienia oprogramowania do systemu Android 11 dla smartfona Nokia 9 PureView. Niezgodności między aparatem a oprogramowaniem doprowadziłyby do pogorszenia komfortu obsługi, co nie spełniałoby naszych wysokich standardów.

Nokia

Zobacz też: Kupując flagowca Samsunga można teraz odebrać Galaxy Watch4 za darmo.

Sama Nokia 9 PureView pojawiła się na rynku w 2019 roku i można było się spodziewać tego, że aktualizacja do Android 11 to pewniak. Tymczasem jak dobrze widać, niczego nie można być pewnym. Jednak Nokia chce swoim użytkownikom pokazać, że wie, jak postępować. Jeżeli ktoś jest posiadaczem tego smartfona, to może liczyć na 50% zniżki na zakup Nokia XR20 (lub innego sprzętu z serii X), by przejść na Android 11. W tym celu należy udać się na stronę producenta, gdzie trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz. Tam należy podać swój adres e-mail oraz numer IMEI urządzenia, a instrukcje o tym, jak odebrać zniżkę zostaną przesłane pocztą elektroniczną. Warto jeszcze dodać, że mimo braku aktualizacji do Android 11, Nokia 9 PureView będzie dalej otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń.

Źródło: Nokia

Sprawdź najnowsze wpisy