ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szef Twittera opuścił portal

Jack Dorsey opuszcza Twittera ze skutkiem natychmiastowym

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jack Dorsey, który w 2006 roku współtworzył popularny serwis społecznościowy Twitter, ustępuje ze stanowiska prezesa firmy ze skutkiem natychmiastowym. Zastąpi go Parag Agrawal. Warto tu podkreślić, że nie ma to związku z żadnym skandalem, ani rozłamem wewnątrz firmy, a przynajmniej nic o tym nie wiadomo.

Szef Twittera opuścił portal

Szef Twittera opuścił portal

W oświadczeniu Dorsey stwierdził:

Zdecydowałem się opuścić Twittera, ponieważ uważam, że firma jest gotowa, aby odejść od swoich założycieli. Moje zaufanie do Paraga jako CEO Twittera jest głębokie. Jego praca w ciągu ostatnich 10 lat była transformacyjna. Jestem głęboko wdzięczny za jego umiejętności, serce i duszę. Nadszedł jego czas, aby przewodzić.

45-letni Dorsey jest również dyrektorem generalnym Square, firmy zajmującej się płatnościami mobilnymi, której był współzałożycielem. Warto podkreślić, że mimo odejścia ze stanowiska pozostanie on członkiem zarządu Twittera do czasu wygaśnięcia jego obecnej kadencji na spotkaniu akcjonariuszy w 2022 roku. Prezes i dyrektor operacyjny Salesforce Bret Taylor zastąpi Patricka Pichette’a na stanowisku prezesa zarządu. Pichette pozostanie w zarządzie jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO z ostatnich trzech dni. Dodano ponad 10 ciekawych nowości!

Warto podkreślić, że Dorsey już raz został odsunięty od pełnienia funkcji prezesa generalnego, jednak kilka lat później powrócił. Oczywiście dość szybko pojawiły się spekulacje, że tym razem znów ktoś powinien go odsunąć. Z tego też powodu poza oświadczeniem napisał także mniej oficjalny list otwarty dla swoich fanów:

Chcę, abyście wszyscy wiedzieli, że to była moja decyzja i ja ją podejmuję. Oczywiście to było dla mnie trudne. Kocham tę usługę i firmę … i was wszystkich tak bardzo. Jestem naprawdę smutny … a jednocześnie naprawdę szczęśliwy. Niewiele jest firm, które osiągają taki poziom. I nie ma zbyt wielu założycieli, którzy wybierają swoją firmę ponad własne ego. Wiem, że udowodnimy, że to był właściwy ruch.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy