ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediaTek Dimensity 7000 odpowiedzią na Snapdragona 870

MediaTek przygotował odpowiedź na Snapdragona 870 – to będzie prawdziwa nowość

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Snapdragon 870 to naprawdę pomysłowy ruch ze strony Qualcomma. Mało kto, poza zorientowanymi klientami sięgnąłby po flagowca z procesorem sprzed roku, nawet jakby był nieco tańszy. Jednak taka sama sytuacja w przypadku tańszego urządzenia z nieco słabszym, ale nowym układem prezentuje się już zgoła inaczej. Przy okazji też jest to świetna opcja dla tabletów, które poza segmentem naprawdę drogich flagowców nie oferują zbyt udanych procesorów — chociaż i od tej reguły są wyjątki. Jednak w to wszystko postanowił wmieszać się MediaTek ze swoim Dimensity 7000.

MediaTek Dimensity 7000 odpowiedzią na Snapdragona 870

MediaTek Dimensity 7000 odpowiedzią na Snapdragona 870

Za produkcję Dimensity 7000 ma odpowiadać TSMC. Układ ten ma powstawać w procesie 5 nm, czyli takim samym, jak obecne flagowce. Kolejne informacje ujawniają, że ośmiordzeniowy procesor będzie zawierał cztery rdzenie Cortex-A78 pracujące z częstotliwością 2.75 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A55 taktowane zegarem 2.0 GHz. Warto tu przypomnieć, że wydajniejsze rdzenie są flagowymi jednostkami, które zadebiutowały w zeszłym roku. Tym samym są one stosowane w tegorocznych flagowcach. Zaś Cortex-A55 to rdzenie energooszczędne o najlepszym stosunku zużycia energii do wydajności. Tym, co odróżnia Dimensity 7000 od flagowców jest brak jednego, ultrawydajnego rdzenia X1, lub mocno podkręconego A78.

Zobacz też: Arcane to hit Netflixa – jak to się stało, że kreskówka osiągnęła szczyty?

Dimensity 7000 będzie zawierał układ graficzny Mali-G510 MC6. Przy okazji układ ten ma zaoferować wsparcie dla szybkiego ładowania do 75 W. Według przecieków Redmi będzie pierwszą marką, która sięgnie po nowy układ. I właśnie to jest różnica względem Qualcomma: o ile Snapdragon 870 to tak naprawdę Snapdragon 865 ze zmienioną nazwą, tak MediaTek naprawdę zaprezentuje coś nowego.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy