ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Funkcje Tłumacza Google

Najlepsze funkcje Tłumacza Google, z którymi wykorzystasz jego cały potencjał

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Newsy

Dla większości użytkowników Tłumacz Google wydaje się bardzo prostym narzędziem. W zasadzie tak jest, jednak skrywa w sobie również kilka ciekawych opcji, które bardzo często okazują się nieznane dla szerszego grona użytkowników. Warto o nich pamiętać między innymi dlatego, że pozwala na sprawniejsze poruszanie się po aplikacji oraz szybsze tłumaczenie. Nie musisz uczyć się krok po kroku, jak się ich używa, bo są zbyt banalne i nie mają tak rozbudowanej struktury. Jednak warto wiedzieć, że istnieją i zawsze w razie potrzeby można skorzystać z takiej możliwości, która na pewno dla każdego będzie prowadziła do sporego ułatwienia. Funkcje Tłumacza Google są dużym ułatwieniem, dlatego pozwól sobie z niego skorzystać.

Tłumacz całe dokumenty

Funkcje Tłumacza Google
Źródło: OpenClipart-Vectors from pixaby

To jedna z najciekawszych funkcji, jakie możesz znaleźć w Tłumaczu Google. Przy jej wykorzystaniu możesz bardzo szybko i wygodnie tłumaczyć całe pliki, bez potrzeby kopiowania fragmentów tekstu i wrzucania osobno do obszaru tłumaczenia, co mogłoby powodować błędy i pomijanie pewnych elementów podczas manualnego kopiowania. Dodatkowo Tłumacz Google świetnie radzi sobie z różnymi formatami plików. To bardzo dobra wiadomość, która nie zmusza Cię do konwertowania swoich dokumentów, co również mogłoby prowadzić do “psucia” plików i ucinania fragmentów tekstu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci na tłumaczenie całych plików – wymaga to jedynie kilku kliknięć. Jakie dokumenty można wybrać? Do tłumaczenia możesz ładować następujące pliki  plik .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls lub .xlsx. 

Zobacz także: Tłumacz Google „wypowiedział się” o kandydatach na Prezydenta RP

Tłumacz całe strony internetowe bezpośrednio w Tłumaczu Google

Na pewno już nieraz miałeś możliwość korzystać ze stron internetowych, które nie są w jeżyku polskim. Zawsze stanowi to poszerzenie Twoich reaserchowych horyzontów. Zawsze możesz znaleźć dodatkowe dane na stronach w innych językach. W takich poszukiwaniach internetowych zasobów Tłumacz Google jest idealnym wyborem. Jeśli nie korzystasz z Google Chrome, gdzie jest on wbudowany i tłumaczy strony automatycznie, nie przejmuj się – jest na to sposób. Wystarczy kopiować link strony i wkleić go bezpośrednio do obszaru tłumaczenia w Tłumaczu. Wtedy otrzymasz nowy link, w którym po kliknięciu zobaczysz przetłumaczoną stronę internetową. 

Zobacz także: Tłumacz Google bije rekordy w Sklepie Play – tu już nawet nie chodzi o miliony

Zapisuj częste i ważne tłumaczenia do ulubionych

Funkcje Tłumacza Google
Źródło: mcmurryjulie from pixaby

Mało osób dostrzega również opcję zapisywania słownictwa do zbioru ulubionych fraz. Dzięki temu możesz wprowadzać wyrazy do bazy danych przypisanej do Twojego konta Google i się ich uczyć lub szybciej oszukiwać. Jak to zrobić? Nie ma nic łatwiejszego. Wystarczy nacisnąć ikonkę gwiazdki, która jest widoczna obok tłumaczenia. Jak zobaczyć swoje wszystkie tłumaczenia? Tutaj również wystarczy kliknąć w ikonkę gwiazdki, która jest na samym dole strony. 

Zobacz także: Tłumacz Google w końcu dostaje ciemny motyw

Rób zdjęcia i tłumacz teksty na nich

Funkcje Tłumacza Google
Źródło: Lucas23 from pixaby

Aplikacja daje nieco więcej możliwości. Można zrobić zdjęcie, na którym jest widoczny tekst, a następnie zaznaczyć obszar tłumaczenia. W ten sposób Tłumacz Google sam przeczyta, co jest napisane na grafice i przeniesie tekst do obszaru tłumaczenia. Dzięki temu nie będziesz musiał przepisywać tekstu samodzielnie. To bardzo duże ułatwienie zwłaszcza w sytuacjach, kiedy masz do czynienia z językiem, który posiada specyficzne znaki i miałbyś trudność w przepisaniu wszystkiego poprawnie. 

Pobieranie języków do wersji offline

Funkcje Tłumacza Google
Źródło: IO-Images from pixaby

Szykujesz się do wyjazdu i nie zawsze będziesz online? Spokojnie, bo Tłumacz Google jest na to przygotowany. Wystarczy jedynie pobrac wybrany język do wersji offline w aplikacji. Dzieki temu będziesz w stanie korzsytać z dobrodziejstwa Tłumacza. 

Pobierz Tłumacz Google z Google Play! 

Funkcje Tłumacza Google są bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Oczywiście każdy korzysta z usługi głównie po to, aby przetłumaczyć dany tekst, frazę lub wyraz. Jednak korzystając z wymienionych wyżej funkcji, bardzo często możesz zrobić to szybciej. Dzięki temu zadbasz także o jakość swoich tłumaczeń. Bardzo przydatną opcją może być zapewne możliwość tłumaczenia całych dokumentów, które można wgrać w wielu popularnych formatach. 

Źródło obrazka wyróżniającego: 200degrees from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy