Root dla Nexus 7 już jest!

Rafał Kaczor Newsy 2012-06-29

superuser

Zapewne jeszcze długo nie ucichnie dyskusja, czy pierwszy w historii tablet od Google spełnia oczekiwania pod względem designu i specyfikacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że urządzenie Giganta z Mountain View zostanie otoczone szczególną czcią społeczności.

Aby Nexus 7 otrzymał również nieoficjalne ROMy, nie wystarczą jednak same chęci społeczności. Podwaliny pod przyszłe modyfikacje tabletu zostały jednak położone, bowiem można już na nim na chwilę obecną uzyskać uprawnienia roota. Co to oznacza? Od tego momentu jak grzyby po deszczu powinny zacząć pojawiać się modyfikacje dla tabletu, bowiem developerzy będą mogli uzyskać dostęp do wnętrza systemu w nim zainstalowanego, jak i stworzyć dla niego dedykowane recovery. Na pewno „będzie się działo”.
google-nexus-7 

Zgodnie ze słowami developerów, uzyskanie praw superużytkownika na Nexusie 7 było bardzo ciężkim i pracochłonnym zadaniem, które jednak zakończyło się pomyślnie. Niedługo powinny zostać udostępnione metody pozwalające uzyskać roota łatwym sposobem.

Czas pokaże, co na takim „zaczynie” będą potrafili ugotować „kucharze” z androidowej społeczności.

źródło: androidheadlines 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x