Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Xiaomi chwali się możliwościami swojej fabryki pojazdów elektrycznych – te liczby robią wrażenie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi dopiero w marcu ogłosiło swoje plany związane z samochodami elektrycznymi, ale już ma wielkie ambicje. Jak donosi Reuters, agencja rozwoju gospodarczego Beijing E-Town potwierdziła, że Xiaomi zbuduje w mieście fabrykę EV zdolną do produkcji do 300 tysięcy pojazdów rocznie. Zakład zostanie zbudowany w dwóch fazach i powinien rozpocząć masową produkcję w 2024 roku.

Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Firma założy również swoją siedzibę EV, działy badań i sprzedaży w Pekinie. Xiaomi już planuje wykorzystać swoje sklepy detaliczne, aby pomóc w sprzedaży samochodów. Nadal istnieje wiele niewiadomych dla strategii samochodowej Xiaomi, w tym początkowych modeli i ekspansji międzynarodowej. Odnosząca sukcesy marka technologiczna spodziewa się zainwestować równowartość 10 miliardów dolarów w dział EV w ciągu 10 lat, ale nie wgłębiała się tu w szczegóły. Mimo to budowa fabryki w Pekinie mówi znacznie więcej — sugeruje, że Xiaomi zamierza stać się głównym producentem EV, który konkuruje nie tylko z chińskimi rywalami, takimi jak Nio i Xpeng, ale także znaczącymi zagranicznymi producentami samochodów, takimi jak Tesla.

Zobacz też: Samsungi Galaxy S22, Plus i Ultra obok siebie, ale w częściach — poznajcie kluczowe różnice

No dobrze, ale 300 tysięcy rocznie nie brzmi jak mała produkcja, prawda? Otóż liczba ta obejmuje pojazdy elektryczne Xiaomi, a nie samochody elektryczne producenta. Oznacza to, że do tego grona zaliczają się także hulajnogi, skutery, rowery i inne pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi. Niestety, nie wiadomo jak dużo samych aut Xiaomi zamierza wyprodukować.

Źródło: Reuters

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy