Chiński atak na kryptowaluty

Alejandro De La Torre: Chiny zaatakowały największe kopalnie kryptowalut

2 minuty czytania
Komentarze

Niektóre z najlepszych kryptowalutowych puli wydobywczych (czyli czegoś w rodzaju międzynarodowych kopalni-spółdzielni), w tym Binance Pool, F2pool i ViaBTC, zgłaszały rozległe zakłócenia w sobotę. Według oficjalnych kanałów Telegram te w dużej mierze zostały spowodowane przez trwające problemy z DNS wywołany atakiem. Podczas gdy problem nie dotyczy tylko trzech wspomnianych pól, odpowiadają one za ponad 35% całkowitego hashrate sieci Bitcoin.

Chiński atak na kryptowaluty

Chiński atak na kryptowaluty

Podejrzany atak spowodował powszechne problemy z łącznością dla użytkowników na całym świecie. Alejandro De La Torre, konsultant ds. kryptowalut i były wiceprezes ds. puli wydobywczej w Poolin, zauważył, że problemy z łącznością wydają się być ukierunkowane na chińskich górników i to głównie ich dotknęły. Uważa on, że za atakiem stoją właśnie chińskie władze, które próbują w ten sposób uniemożliwić wydobycie własnym obywatelom. Jego spekulacje są podsycane przez fakt, że celem ataku są głównie Chińczycy, a czas ataku jest związany z niedawnym zakazem wydobywania kryptowalut w tym kraju.

Zobacz też: Budżetowy Samsung Galaxy A03 zaprezentowany po cichu

Według btc.com, hashrate Binance Pool spadł o ponad 14% w ciągu 24 godzin. F2pool i ViaBTC również ucierpiały, a ruch spadł o 7% do 8% w obu pulach. Spadki hashrate odnoszą się do mocy obliczeniowej, którą górnik lub puli przyczynia się do ogólnej sieci konkretnego blockchain. Hash (h/s) to specyficzna funkcja, która spełnia wymagania blockchain, aby rozwiązać zaszyfrowane obliczenia. Szybkość wydobycia niektórych walut, takich jak Ethereum, mierzy się w megahashach na sekundę (Mh/s), czyli 1 000 000 obliczeniowych hashy na sekundę (h/s). Bitcoin, z drugiej strony, jest mierzony w eksahaszach na sekundę (Eh/s). Ta znacznie większa wartość równa się jednemu kwintylionowi h/s. Większość z dotkniętych puli poinformowała swoich użytkowników o modyfikacjach DNS, które pomogą uniknąć dalszych zakłóceń. Korzystanie z VPN w celu uniknięcia ograniczeń telekomunikacyjnych było również rozwiązaniem zalecanym przez dostawców puli.

Źródło: TechSpot

Motyw