Lenovo jest firmą, która nie przoduje na rynku smartfonów i tabletów, jednak umie stworzyć ciekawe alternatywy dla najpopularniejszych marek. Tym razem producent prezentuje interesującą „słuchawkę”, która gabarytami zbliża się do Galaxy Note’a. Mowa tutaj o LePhone K860. Jego sercem będzie czterordzeniowy Exynos, który znany nam jest z Samsunga Galaxy S III. Co prawda informacje na temat urządzenia wyciekły z Chin i to tam najpierw ma zostać ono wypuszczone i to jeszcze w sierpniu, jednak nie wiadomo jak wyglądają plany co do innych części świata.

Oprócz mocnego procesora LePhone będzie wyposażony w 5 calowy ekran w rozdzielczości HD, aparat o rozdzielczości 8MP z lampą błyskową LED, przednią kamerę o rozdzielczości 2MP, 1GB pamięci RAM i tylko 4GB pamięci ROM. Jako entuzjasta dużych smartfonów, jedynie mógłbym skrytykować zbyt małą pamięć ROM, która kończy się bardzo szybko. Zawsze można rozszerzyć pojemność poprzez kartę pamięci, o ile urządzenie jest wyposażone w odpowiedni slot, jednak zawsze przyjemniej jest otrzymać te 8,16 lub nawet 32GB pamięci .
Zastanawia mnie jedynie fakt, czy Lenovo rzeczywiście chcąc zbliżyć się do Note’a, zaproponuje jakiś rysik do zestawu. Jak sądzicie?

Źródło: androidguys.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jarosław Biały