prawdziwe Squid game netflix youtube

„Prawdziwe” Squid Game – tak bawią się gwiazdy YouTube, które mają miliony

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Squid Game od Netflix to dalej fenomen, a jednocześnie jeden z najpopularniejszych seriali na platformie VOD. Nikt chyba jeszcze nie wpadł na to, by odtworzyć prawdziwy Squid Game, gdzie uczestnicy faktycznie umieraliby na placu boju, ale gry oparte na serialu to już zupełnie inna sprawa. Tak też wygląda to na YouTube, gdzie odtworzono scenografię z serialu oraz gry, a uczestnicy walczyli o prawdziwe pieniądze.

Squid Game w prawdziwym życiu – rozrywka na YouTube

Przez chwilę Squid Game był jedną z najpopularniejszych produkcji na Netflix, ale został już zdetronizowany. Nie zmienia to tego, że produkcja dalej jest na świeczniku i nie zawsze z dobrych powodów. Ostatnio wyszło na jaw, że w Korei Północnej za dystrybucję nielegalnych kopii serialu, ludzi może czekać śmierć lub praca w kopalni. I choć to skrajny przykład to pokazuje, jak wielki wpływ na życie mają produkcje VOD. Zresztą od zawsze było tak, że jak coś stawało się popularne, to wszyscy chcieli na tym skorzystać. Serial Netflixa nie jest tutaj wyjątkiem. Liczba gadżetów związanych z produkcją jest gigantyczna, ale zawsze można pójść dalej i zaciekawić ludzi czymś więcej.

Tak stało się w opisywanym tutaj przypadku, gdzie na YouTube postanowiono odtworzyć Squid Game niemal jeden do jednego (z wyjątkiem ostatniej gry). Tego zadania podjął się MrBeast, czyli twórca, który na platformie Google ma ponad 80 milionów subskrybentów. Dodatkowo może poszczycić się gigantycznymi zarobkami, więc nie dziwne, że tego typu inwestycja była dla niego możliwa. Odtworzone Squid Game faktycznie wygląda tak, jakby żywcem przeniesiono scenografię z serialu. W rozgrywce wzięło udział 456 zawodników, a do wygrania było 456 tysięcy dolarów. To około 1,9 miliona złotych, które wygrany faktycznie otrzymał.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 przeżywa drugą młodość na Steam.

Oczywiście w „prawdziwym” Squid Game na YouTube nikt nie pożegnał się z życiem. Widać też, że uczestnicy świetnie się bawili. Ponoć przygotowanie całego wydarzenia kosztowało około 3,5 miliona dolarów. Na bogato.

Źródło: YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy