Poczta Polska

Poczta Polska się zmienia – paczki dostarczy w soboty, ale nie wszędzie i wszystkim

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Poczta Polska przechodzi ostatnio coraz większe zmiany. Teraz będzie doręczać paczki w soboty, a związane jest to z Świętami Bożego Narodzenia oraz faktem, że spora część ludzi robi zakupy przez Internet. To wygodna forma, a na dodatek dalej nie każdy ma ochotę chodzić po sklepach i wybierać tam prezenty. Jednak nie do wszystkich paczki dotrą także w sobotę.

Poczta Polska – doręczenie paczki w sobotę

Poczta Polska sobota dostarczanie

Przywykliśmy do tego, że w weekendy rzadko widuje się listonosza lub kurierów. Owszem, InPost ma możliwość dostarczania paczek do paczkomatów w weekendy i to już od dawna, ale dalej taka usługa to rzadkość. Poczta Polska chce to zmienić i od 27 listopada dostarczanie paczek w sobotę stało się faktem. Niestety, ale sama usługa dostępna będzie tylko dla wybranych miast z siedmiu województw.

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i, co szczególnie ważne w czasach pandemii, bezpieczne. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – albo pod wskazany adres przez kuriera, albo do jednego z ponad 17 tys. punktów odbioru. W okresie przedświątecznym nasi kurierzy będą doręczać przesyłki Pocztex i paczki także w soboty, 27 listopada otrzymają je mieszkańcy kilkunastu miast z siedmiu województw.

Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Zobacz też: Jak sprawuje się laptop od realme? Oto nasza recenzja.

Ostatnio Poczta Polska poinformowała o tym, że paczki wysyłane kurierem można już opłacić przez Internet. Dalej prowadzone są też prace nad aplikacją mobilną. Widać, że XXI wiek faktycznie zaczyna zaznaczać swoją obecność w Poczcie Polskiej. Lista miejscowości, gdzie będą w soboty dostarczane paczki, ma być jeszcze rozszerzana.

Gdzie Poczta Polska doręczy paczkę w sobotę

  • Dolnośląskie – Dzierżoniów, Jelcz, Jelenia Góra, Laskowice, Wrocław
  • Łódzkie – Łódź
  • Małopolskie – Kraków
  • Mazowieckie – Ciechanów, Piaseczno, Płock, Ostrołęka, Siedlce, Warszawa
  • Podkarpackie – Rzeszów
  • Wielkopolskie – Poznań, Ostrów Wielkopolski, gmina Komorniki
  • Zachodniopomorskie – Szczecin

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy