realme GT 5G recenzja test

Czegoś brakowało Ci w realme? Ujawniona specyfikacja realme GT 2 Pro wyraźnie nadrabia

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

realme to jedna z tych firm, która błyskawicznie rośnie w siłę i nic nie zwiastuje tego, aby wzrost miał zwolnić. Wszystko za sprawą oferowania bardzo dobrze wycenionych modeli, choć oczywiście niepozbawionych wad. Tyczy się to także flagowych propozycji, które są mocne, ale wciąż bardzo tanie i z pewnymi kompromisami. Tymczasem ujawniona specyfikacja realme GT 2 Pro sugeruje, że tym razem producent pójdzie na całość. Już samo pojawienie się dopisku Pro sprawia, że powinniśmy spodziewać się czegoś więcej. W takim razie sprawdźmy, co dokładnie zaoferuje nam nadchodzący flagowiec realme.

Specyfikacja realme GT 2 Pro zapowiada się na kompletną

realme gt 2 pro specyfikacja antutu wydajnosc aparat

Zacznijmy od powyższego wyniku w AnTuTu. realme GT 2 Pro jest jednym z pierwszych smartfonów (obok vivo z Dimensity 9000), który przekroczył milion punktów w benchmarku. To naturalnie pozwoliło nam dowiedzieć się o obecności Snapdragona 8 Gen 1. Ten został zespolony z 12 GB LPDDR5 RAM i 256 GB wbudowanej pamięci UFS 3.1 na pliki użytkownika. Jednak to nie zaskakuje, bo pod tym względem flagowce realme zawsze szły na całość. Wyświetlacze także nie były najgorsze i wciąż nie zapowiadają się na takie. Otóż tytułowy model ma prezentować obraz na 6,51-calowym panelu AMOLED z częstotliwością odświeżania w 120 Hz. Rozmiar zdaje się idealne wpasowywać w aktualne trendy i nie być przesadnie duży.

Niemniej to aparaty często są największą bolączką smartfonów realme. W tej materii również może się zmienić. Do gry ma wejść nowy aparat do selfie z matrycą 32 MPx, ale przede wszystkim w ramach głównego zestawu ujrzymy sensor 50 MPx z optyczną stabilizacją obrazu. Na deser spodziewajmy się wyraźnej ewolucji szybkiego ładowania, czyli mocy 125 W z UltraDart — zgodnie z wytycznymi BBK Electronics.

Zobacz też: Pocztex z nową stroną, czyli Poczta Polska pozwala płacić za przesyłki przez Internet.

Mimo wyraźnych przemian w specyfikacji realme GT 2 Pro wciąż nie spodziewamy się, żeby ten smartfon ostatecznie okazał się przesadnie drogi. Dzisiaj mówi się o cenie 2500 złotych w Chinach, więc teoretycznie jest szansa, że ten flagowiec w Polsce będzie oferowany za około 3000 złotych.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy