ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
paczkomaty ładowarki

W przyszłości przy paczkomacie naładujemy telefon, hulajnogę i auto

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Paczkomaty służą do odbierania i wysyłania przesyłek, ale w przyszłości otrzymają nowe funkcje — przy maszynach będą instalowane ładowarki. InPost chce, aby jego automaty paczkowe stały się wielousługowymi obiektami. Pomóc w tym może współpraca z GreenWay.

Paczkomaty i ładowarki aut elektrycznych będą obok siebie

paczkomaty ładowarki

InPost we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych. Tego typu obiekty będzie można znaleźć w centrach logistycznych oraz przy paczkomatach.

Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby Paczkomaty® InPost były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych — mówi prezes InPostu Rafał Brzoska. Jak dodaje, w przyszłości paczkomat nie będzie jedynie miejscem do odbierania i nadawania przesyłek. Oprócz tego użytkownik będzie mógł naładować telefon, elektryczną hulajnogę, a także samochód.

Czytaj także: Elsonic EK-MD088 – cudaczny ekran dla uzależnionych od mediów społecznościowych

GreenWay Polska w ramach współpracy dostarczy i zainstaluje stacje AC i DC. Firma będzie również odpowiedzialna za zarządzanie tymi obiektami oraz ich serwisowanie. Elektryfikacja floty samochodowej to nie tylko kupno samochodów. Wymaga ona także przygotowań na poziomie infrastruktury ładowania — mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. Według niego współpraca z InPostem to największy do tej pory projekt elektromobilny dla biznesu w Polsce.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy