Google Tensor miał trafić do Pixel 5?

Tensor miał trafić już do Pixela 5?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Społeczność fanów smartfonów zastanawiała się, dlaczego Google Pixel 5 został wyposażony w średniopółkowy układ Qualcomm 765G, czyli słabszy, niż Snapdragon 855 z Pixela 4. Oczywiście Google wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, to jednak nie przekonywało wszystkich. Cóż, być może mamy dla was odpowiedź, która bardziej przypadnie wam do gustu. W ostatnim filmie omawiającym każdy telefon Google, znany Youtuber Marques Brownlee twierdzi, że Google pracował nad układem Tensor od dłuższego czasu i chciał wydać go wcześniej, jednak coś poszło nie tak.

Google Tensor miał trafić do Pixel 5?

Brownlee twierdził, że dzięki swoim rozmowom z ludźmi w Google dowiedział się, że Google planowało wydać Pixel 5 z chipsetem Tensor. Jednak zaburzony łańcuch dostaw i wiele innych problemów zmusiły Google do sięgnięcia po inny układ i wstrzymanie się z premierą Tensora do przyszłego roku. Brownlee w filmie stwierdził:

Oni rzeczywiście planowali, że Pixel 5 będzie pierwszym telefonem z układem Tensor. Jednak Covid i problemy z łańcuchem dostaw i wiele innych rzeczy stanęły im na drodze, w ostatnim momencie. Mimo to nadal chcieli wypuścić nowy telefon, więc po prostu umieścili Snapdragona 765G.

Zobacz też: Brak procesorów odbił się na sprzedaży smartfonów – spadek jest znaczny

Tu jednak pojawiają się pewne nieścisłości. Otóż współpraca Samsunga i Google nad układem Tensor została ogłoszona na początku września 2020 roku, zaś Pixel 5 zadebiutował 30 września 2020 roku. Nie ma tu nawet mowy o ukrywaniu tego w tajemnicy, aby na krótko przed premierą smartfona wywołać szok, ponieważ w dniu ogłoszenia współpracy niemal na pewno płyta główna Pixela 5 już była dostosowana do Snapdragona 765 5G. Co więcej, Google Tensor według wielu badaczy jest zmodyfikowanym Exynosem 2100. Ten zaś zadebiutował 12 stycznia 2021 roku. Mało więc prawdopodobne, aby jego wydajniejszy wariant miał premierę kilka miesięcy wcześniej. Pamiętajmy jednak, że to, iż cała historia się nie klei, nie oznacza, że nie jest prawdziwa. Nie znamy bowiem szczegółów współpracy Samsunga i Google. Warto jednak podchodzić do takich rewelacji z rezerwą. Z drugiej jednak strony możliwe, że chodziło o zupełnie innego Tensora. W końcu nie bez powodu obecny w Pixelu 6 ma oznaczenie Titan M2.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy