ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Elsonic EK-MD088 - Monitor do Twittera

Elsonic EK-MD088 – cudaczny ekran dla uzależnionych od mediów społecznościowych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Monitor EK-MD088 firmy Elsonic wygląda prawie tak, jakby został celowo stworzony jako żart. Tyle że jest to prawdziwy produkt. Warto tu zaznaczyć, że nie jest to  typowy wyświetlacz pionowy dedykowany różnego rodzaju wystawom sklepowym, a pełnoprawny, wyposażony w podstawkę monitor. Same grafiki prezentujące ten produkt przedstawiają go wyświetlającego treści z kanału Discord, oraz Twittera, co dość dobitnie pokazuje, jakie ma być jego przeznaczenie: media społecznościowe.

Elsonic EK-MD088 – Monitor do Twittera

Wygląda więc na to, że został on zaprojektowany specjalnie dla niekończącego się przewijania nowoczesnych stron mediów społecznościowych. EK-MD088 ma natywną rozdzielczość 420 × 1920. Jest wręcz śmiesznie wąski, a jednocześnie bardzo wysoki. Mimo że produkt wydaje się dość niszowy, to jego cena nie jest szczególnie przesadzona. Producent żąda za niego 130 USD, czyli około 540 PLN. Warto jednak dodać, że nie jest on wyposażony w zasilacz. Zamiast tego energię ma pobierać bezpośrednio z portu USB-C komputera. Dziwacznym rozwiązaniem jest jednak transmisja obrazu. Producent wykorzystał tutaj bowiem złącze mini-HDMI. Nie wiadomo, czemu nie zdecydował się na standardową wtyczkę, ale to oznacza konieczność korzystania z przejściówki podczas korzystania z innego kabla, niż w zestawie. A przecież standardowy port spokojnie by się tu zmieścił.

Zobacz też: Pentagon powołał specjalną grupę do spraw UFO

Tym, co poza samym kształtem mocno rzuca się w oczy, są niezwykle szerokie ramki wyświetlacza. Pozostaje także pytanie, czy ktoś naprawdę woli czytać słup tekstu na tak długim ekranie, zamiast go przewinąć? A jeśli tak, to jak wiele osób taka preferencja dotyczy?

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy