ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Poczta Polska

Poczta Polska i płatności za przesyłki przez Internet – Pocztex z nową stroną

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Przesyłki wysyłane kurierem Pocztex nie dało się do tej pory opłacić przez Internet. Poczta Polska to jednak zmieniła i od teraz można wycenić oraz opłacić przesyłkę w nowy sposób. Do tego dochodzi także możliwość otrzymania od razu etykiety nadawczej, ale z paczką i tak trzeba będzie wybrać się do placówki pocztowej.

Pocztex – Poczta Polska wprowadza płatności przez Internet

Poczta Polska Pocztex opłata internet
Fot. Poczta Polska

Można powiedzieć, że Poczta Polska stara się dogonić konkurencję i wprowadza do swojej oferty nowość. Coś, co w większość przypadków przy innych przewoźnikach jest już standardem. Mowa o płatnościach za przesyłki kurierskie Pocztex z wykorzystaniem Internetu. Nowa strona Poczty Polskiej pozwala wycenić przesyłkę oraz dodatkowo ją od raz opłacić. Dostaniemy także etykietę adresową, którą należy przyczepić do przesyłki i wtedy w placówce pocztowej powinno pójść już szybciej.

Wprowadzamy nowy standard usług świadczonych w ramach Pocztexu. Doręczenie w przewidywanym terminie D+1, czyli następnego dnia po nadaniu, to nasza odpowiedź na wymagania rynku. Klientom oczekującym błyskawicznego doręczenia ważnych przesyłek, dedykujemy usługę Na Dziś, czyli dostawę w wybranych miastach i relacjach tego samego dnia. Ponadto coraz więcej usług w ramach Pocztexu, takich jak możliwość płatności za przesyłkę, dostępnych jest on-line.

Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Zobacz też: Wszystkie oferty na Black Friday 2021, które warto dziś zobaczyć w jednym miejscu.

Poczta Polska pracuje także nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają ułatwić życie osobom korzystającym z jej usług. Ma pojawić się nadanie przesyłki bez etykiety, ale nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi. Do tego dalej prowadzone są prace nad aplikacją mobilną, która pozwoli m.in. na  możliwość nadania przesyłek Pocztex, śledzenie czy odbiór z automatów paczkowych.

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź najnowsze wpisy