Nexus Q to domowe centrum rozrywki od Google

Newsy

nexus-qPodczas wczorajszej konferencji Google I/O 2012 oprócz nowej odsłony Androida oraz tabletu Nexus 7 zaprezentowane zostało bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Nexus Q. Ma ono pełnić rolę domowego centrum rozrywki, które pozwoli na dostęp do naszych ulubionych multimediów.

{youtube}s1Y5dDQW4TY{/youtube}

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Design Nexusa Q wzbudził niemałe zdziwienie. Ma on kształt kuli i wygląda bardzo futurystycznie, lecz przy tym elegancko. Nexus Q może zostać podłączony do domowego sprzętu audio lub wideo i pozwala na dostęp do wszystkich multimedialnych usług Google – YouTube, Google Play, czy Google Music, z których może pobierać treści. Obsługa tego niewielkiego komputera odbywa się przy użyciu smartfona bądź tabletu z systemem Android. Według zamysłu twórców Nexus Q ma pozwolić na łatwą wymianę ulubionych utworów i filmów pomiędzy wieloma osobami znajdującymi się w zasięgu tego niewielkiego urządzenia.

W jego wnętrzu znajduje się dwurdzeniowy układ TI OMAP 4460, 16 GB pamięci, 1 GB RAM i 25 watowy wzmacniacz, mający zapewnić dobrą jakość dźwięku. Nexus Q działa pod kontrolą Androida 4.0 IceCream Sandwich i obsługuje również łączność NFC, WiFi i Ethernet. Ta niewielka kula ma kosztować 299 dolarów.

{youtube}7F5FO-MyR0o{/youtube}

źródło: Google 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x