ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm rezygnuje z Samsunga

Snapdragon 8 Gen 1 w AnTuTu przekroczył psychologiczną barierę punktów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm potwierdził, że jego następny flagowy SoC dla urządzeń mobilnych będzie nosił nazwę Snapdragon 8 Gen1. Amerykański producent układów scalonych zdradził nawet, że układ ten zostanie oficjalnie zapowiedziany 30 listopada. To jednak nie koniec informacji. Otóż układ ten przeszedł testy AnTuTu i uzyskał w nich wynik ponad miliona punktów. Jest to pierwszy raz, kiedy układowi ze stajni Qualcomma udaje się to osiągnąć — nawet jeśli weźmiemy jednostki dedykowane komputerom PC

Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 milion punktów w AnTuTu

Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 milion punktów w AnTuTu

Nadchodzący Snapdragon 8 Gen1 stał się pierwszym mobilnym SoC firmy Qualcomm, który przekroczył próg 1 miliona punktów w benchmarku AnTuTu, a dokładniej uzyskał ich aż 1 035 020. Informacja ta pochodzi ze zrzutu ekranu udostępnionego przez profil Weibo o nazwie 科技晚8点. Niestety, na zdjęciu nie widać rozbicia wyniku na poszczególne kategorie. Niestety, sukces Qualcomma znacznie przyćmiewa fakt, że nowo zaprezentowany MediaTek Dimensity 9000 SoC uzyskał w AnTuTu Benchmark wynik 1 007 396 punktów kilka dni wcześniej. I chociaż jest on słabszy od Snapdragona, to jednak niewiele a dodatkowo jako pierwszy z układów dedykowanych Androidowi przekroczył ten próg. 

Zobacz też: Pentagon powołał specjalną grupę do spraw UFO

Warto jednak pamiętać, że benchmarki zdradzają tylko połowę prawdy. Wydajność w świecie rzeczywistym zależy od sprzętu i optymalizacji oprogramowania smartfona, oraz od wydajności chłodzenia. Łatwo sobie wyobrazić potężny układ, który dość szybko ścina zegary, żeby tylko złapać trochę oddechu. Dlatego też zobaczymy, na co stać te układy dopiero jak trafią do smartfonów i zostaną przetestowane przez użytkowników. Z drugiej jednak strony szanse na to, że zabraknie im mocy są raczej małe.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy