ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play pakiet bezpieczeństwa

Play wprowadza pakiet bezpieczeństwa w sieci — co zawiera i ile kosztuje?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Play poinformował, że wprowadza do swojej oferty pakiet bezpieczeństwa. To zestaw trzech usług, które mają chronić użytkownika przed zagrożeniami obecnymi w internecie. Fioletowy operator zaproponował dwa warianty tego rozwiązania.

Pakiet bezpieczeństwa Play

Utrata danych, kradzież haseł, włamanie na konto w bankowości internetowej — to przykładowe konsekwencje niebezpieczeństw występujących w cyberprzestrzeni. Pakiet bezpieczeństwa zaproponowany przez fioletowego operatora ma pomóc uchronić się przed zagrożeniami. Zestaw składa się z trzech usług:

  • Bezpieczne Wi-Fi i antywirus — aplikacja na smartfony z Androidem i iOS blokująca niebezpieczne strony i aplikacje.
  • Czat z cyber ekspertem — ekspert pomoże w sytuacji, gdy urządzenie zostanie zainfekowane. Może również sprawdzić linki, które chcemy otworzyć. Usługę realizują prawdziwi specjaliści z firmy CyberRescue. Żeby otworzyć czat, wystarczy rozpocząć konwersację na Messengerze.
  • Bezpieczny internet — rozpoznaje niebezpieczeństwa powodujące potencjalne zainfekowanie urządzenia lub wyłudzenie danych logowania do bankowości internetowej, poczty elektronicznej i portali społecznościowych. Blokuje też wykryte zagrożenia. Usługa nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji ani konfigurowania ustawień. Po aktywacji usługi zostaje ona automatycznie włączona w warstwie sieci na numerze należącym do danego użytkownika. Dzięki specjalnym raportom można sprawdzić, ilu zagrożeń udało się uniknąć.

Pakiet bezpieczeństwa jest dostępny dla osób korzystających z ofert abonamentowych, MIX, a także na kartę. Pierwszy miesiąc jest darmowy. Potem cena wynosi 10 zł miesięcznie za cały pakiet lub 6 zł miesięcznie tylko za usługę bezpieczny internet. W dowolnym momencie można zrezygnować z usług.

Czytaj także: Turcja zbyt biedna na iPhone – Apple wycofuje się ze sprzedaży

Jeśli ktoś podpisuje nową umowę na abonament lub przedłuża obecną i zdecyduje się na korzystanie z pakietu przez cały okres obowiązywania umowy, cena spadnie do 3,99 zł miesięcznie. Usługi można aktywować w aplikacji Play24, w salonach operatora lub dzwoniąc pod numer 790 500 500.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy