ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Squid Game Korea Północna kara śmierć

Pluton egzekucyjny za Squid Game – Korea Północna nie toleruje piractwa i nieodpowiednich treści

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Squid Game to wyjątkowo popularny serial, który można obejrzeć na Netflix. Jednak w Korei Północnej jest niedostępny, a za jego rozpowszechnianie grozi śmierć. Pluton egzekucyjny ma czekać na mężczyznę, który przeszmuglował na teren kraju pendrive z serialem, a następie zaczął go rozprowadzać. Jednak kara czeka nie tylko na niego, ale również na osoby, które serial po prostu oglądały.

Pluton egzekucyjny za Squid Game – śmierć i cenzura w Korei Północnej

Squid Game kara śmierci

Mogłoby się wydawać, że historie taka jak ta, nie mają już prawa się pojawiać. Jednak w Korei Północnej dalej dzieją się rzeczy, które dla nas są niewyobrażalne. W tym przypadku mówimy przecież o serialu, który choć bardzo popularny, nie wnosi nic specjalnego. Squid Game opowiada historię osób, które uczestniczą w morderczej rozgrywce i walczą o ogromną pule pieniędzy. Akcja rozgrywa się w Korei Południowej, czyli u sąsiadów, ale prawa obywateli w obu krajach są zupełnie inne. Korea Północna nie chce, by ich obywatele mieli cokolwiek wspólnego z tym, co dzieje się w krajach wolnych od dyktatury.

Radio Free Asia opublikowało informację o tym, że mężczyzna, który przeszmuglował do Korei Północnej pendrive z kopią serialu, został skazany na śmierć. Serial był później przez mężczyznę sprzedawany dalej, a wyrok usłyszeli także studenci, którzy go kupili i się nim dzielili. Skazano siedem osób, a osoba, która kupiła nielegalną kopię Squid Game dostała dożywocie. Pozostali studenci zostali skazani na pięć lat ciężkich robót. Dodatkowo osoby z uczelni, które nie dopilnowały studentów, zostały wyrzucone z pracy.

Zobacz też: Co zniknie niedługo z Netflixa?

W zeszłym miesiącu w Korei Północnej pojawiła się strona internetowa, która miała przekonywać obywateli, że m.in. Squid Game jest czymś złym i promuje niemoralne zachowania oraz korupcję. To oczywiście miało przekonać mieszkańców Korei Północnej, że ich sąsiedzi to bestie i nie warto nawet na nich spoglądać.

Źródło: Radio Free Asia / Business Insider

Sprawdź najnowsze wpisy