ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei Mate S z technologią Force Touch!

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
huawei mate s 111

Huawei Mate S zostanie oficjalnie zaprezentowany prawdopodobnie podczas targów IFA 2015 w Berlinie. Wraz ze zbliżającą się premierą wycieka coraz więcej informacji na temat specyfikacji tego urządzenia.

Najciekawszą informacją na temat Huawei Mate S z ostatnich dni to technologia Force Touch, która najprawdopodobniej zagości na nowym urządzeniu Chińczyków. Tym samym powstają nowe spekulacje. Pierwszym smartfonem z tą technologią miał być Iphone 6S, potem pisaliśmy o możliwości wyprzedzenia Apple’a przez ZTE, które wraz z wprowadzeniem Axona Mini miało być pierwszym smartfonem z powyższą funkcjonalnością. Wpis ten można przeczytać tutaj. W tekście jest również szerzej opisana zasada działania technologii Force Touch.

Prawdopodobna specyfikacja urządzenia wygląda tak jak na powyższym zdjęciu. Ekran będzie miał 5,7 cala Full HD, 8 rdzeniowy procesor Kirin K935, 3 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Ciekawi też sam aparat, który ma mieć aż 20 megapikseli z tyłu oraz 8 MP z przodu. Warto wspomnieć również o skanerze linii papilarnych. Nowy Huawei ma pracować na Androidzie 5.1.1 Lollipop z autorską nakładką Huawei Emotion 3.1. Bateria będzie miała pojemność 4100 mAh. Prawopodobna cena tego urządzenia to 599$.

Mamy więc nowego gracza. Ciekawi tylko fakt, czy Huawei pierwszy zaprezentuje smartfona z technologią Force Touch? Pokażą to pierwsze tygodnie września.

Źródło: gsmarena, OppoMart

Sprawdź najnowsze wpisy