htc aero koncept grafika mysl one m9

Samsung zaczął robić smartfony nie zwracając uwagi na potrzeby konsumentów, Sony stanęło w miejscu, a co z HTC? Niewiele brakuje im do bankructwa, a więc każdy kolejny, nowy smartfon musi przynosić zyski, gdyż na straty Tajwańczycy nie mogą już sobie pozwolić. W takim razie czekajmy na dwa topowe urządzenia.

Pamiętacie Aero? Zapewne tak, z jednego z konceptów (widoczny powyżej), które pojawiły się na naszym portalu, ale od tamtego czasu tak naprawdę nic nowego nie poznaliśmy. Do dzisiaj. Okazuje się, że HTC tak naprawdę szykuje dwa topowe smartfony, w tym właśnie Aero, który teraz ujawniony został jako A9. Czym ma się on charakteryzować? Przede wszystkim wyświetlaczem z zakrzywionym szkłem typu 2.5D oraz… 10-rdzeniowym procesorem od MediaTeka (Helio X20), który z pewnością ma wiele mocy. Oczywiście smartfon zostanie wykonany z metalu, a jego cena ma znaleźć się przedziale od 1750 do 2300 złotych.

Jednak w drodze jest także flagowy smartfon ukryty pod nazwą O2, a więc jest to najprawdopodobniej zapowiedziany przez CEO HTC model „Hero”. Posiadać on ma 6-calowy wyświetlacz QuadHD oraz układ Snapdragon 820, co oznacza, że ujrzymy go najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Ewidentnie Tajwańczycy muszą pomyśleć o tym jak się odbić od dna, ale czy topowe urządzenie to jest faktycznie najlepsze wyjście? Przecież HTC miało odpuścić ten segment rynku. Co byście poradzili Tajwańczykom?

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.