ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Analogue Pocket

Analogue w końcu trafi do klientów – firma podaje konkretną datę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po licznych opóźnieniach jedna z najciekawszych konsol przenośnych dla fanów retro, czyli Analogue Pocket ma wreszcie ustaloną dokładną datę premiery. W mailu, który firma wysłała do osób, które zamówiły konsolę w przedsprzedaży, Analogue poinformowało, że rozpocznie wysyłkę urządzeń 13 grudnia. Przewiduje, że większość zamówień przedpremierowych zostanie zrealizowana do końca roku. Mimo to na pewno część osób będzie musiała poczekać do stycznia.

Analogue Pocket z datą premiery

Jeśli spodziewasz się, że nie będzie cię w domu, aby odebrać przesyłkę w tym czasie, Analogue zaleca wysłanie maila o wstrzymaniu zamówienia. W takim przypadku Pocket zostanie wysłany około 3 stycznia. Osoby, które w międzyczasie zmieniły adres zamieszkania muszą to zgłosić do 28 listopada. Firma mocno polega na tych pierwszych przypadkach, ponieważ to ograniczyłoby ilość osób, które musiałyby dłużej czekać na swoje urządzenie. Wprowadzenie Pocket na rynek było dla Analogue czymś w rodzaju ciężkiej podróży. Kiedy firma po raz pierwszy ogłosiła handhelda za 199 dolarów, z możliwością grania w gry Game Boy, Game Gear, Neo Geo Pocket Color i Atari Lynx z oryginalnych nośników, to obiecała dostarczyć go w 2020 roku.

Zobacz też: AI nie może zatrudniać ludzi w Nowym Jorku jeśli nie spełnia wymagań poprawności politycznej

Jednak to było przed pandemią, i jak w przypadku wielu innych urządzeń elektronicznych, problemy z łańcuchem dostaw zmusiły Analogue do dostosowania się do nowej rzeczywistości. O ile spora część społeczności była wyrozumiała, tak nie zabrakło głosów krytyki, a nawet oskarżeń wysuniętych w stronę producenta. Fakt, że cały proces zmierza ku końcowi, będzie więc już nie tyle zwieńczeniem sukcesu, ile szansą na wytchnienie zarówno ze strony klientów, jak i samych twórców systemu.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy