ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon z nowym nazewnictwem

To już oficjalne – Qualcomm całkowicie zmieni nazewnictwo swoich procesorów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Obecne oznaczenia SoC firmy Qualcomm pozwalają nabywcom łatwo odróżnić flagowe Snapdragony od tych ze średniej i budżetowej półki. Jednakże, rozróżnienie pomiędzy SoC z tej samej serii może okazać się nieco trudne dla przeciętnego użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ Qualcomm w ciągu ostatnich kilku lat dość mocno zmienił konwencję nazewnictwa i wprowadził większą różnorodność produktów w każdej serii Snapdragonów. Na szczęście firma jest świadoma tego problemu i planuje uprościć swoje nazewnictwo.

Snapdragon z nowym nazewnictwem

Snapdragon z nowym nazewnictwem

Na kilka dni przed tegorocznym szczytem Snapdragon Tech Summit, Qualcomm ogłosił, że dokonuje bardzo potrzebnych zmian w brandingu, aby unowocześnić, usprawnić i uprościć swoje portfolio produktów. I o ile plotki na ten temat pojawiły się już kilka dni temu, tak dostaliśmy właśnie oficjalne potwierdzenie tych zmian. Sęk w tym, że Qualcomm zdradził ogólny zarys swoich planów, jednak nie nazewnictwo, więc nazwa Snapdragon 8 Gen1 wciąż pozostaje w sferze plotek.

Zobacz też: Naukowcy testują nowy silnik elektryczny dla satelitów – wyniki są obiecujące

Począwszy od nadchodzącego flagowego układu Snapdragon, firma wprowadzi następujące zmiany:

  • Marki Qualcomm i Snapdragon są teraz oddzielne. Snapdragon będzie samodzielną marką produktową, powiązaną w razie potrzeby z marką Qualcomm.
  • Marka Snapdragon będzie zawierać dodatkowy kod kolorów. W nim będą zawierały się takie barwy jak: Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red i Gold. I tak np. złoty kolor będzie używany w całym portfolio Snapdragon, aby reprezentować wszystkie produkty z wyższej półki.
  • Logo przedstawiające ognistą kulę zyska nowe znaczenie dzięki nowym elementom wizualnym i innym kreatywnym rozwiązaniom.
  • Nowa, uproszczona i spójna struktura nazewnictwa dla platform Snapdragon, ułatwiająca nabywcom odkrywanie i wybieranie urządzeń z procesorem Snapdragon. 
  • 5G nie będzie już częścią oznaczenia SoC, ponieważ 5G stało się wszechobecne w całym portfolio Snapdragon i jest już czymś oczywistym.
  • Wszystkie plakietki zostaną przeprojektowane, nadając im bardziej czysty, nowoczesny i prosty wygląd.
  • Portfolio Qualcomm dla branży motoryzacyjnej jest teraz również oznaczone marką Snapdragon w warstwie platformy i doświadczenia, np. Snapdragon Ride Platform i Snapdragon Digital Chassis.

Jak widać, nawet jeśli Snapdragon 8 Gen1 okaże się fałszywą plotką, to na nazwę Snapdragon 898 i tak nie ma co liczyć.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy