ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ryzen 5000C

AMD zacieśnia współpracę z Samsungiem – tym razem to Czerwoni mogą wiele zyskać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung może wiele zyskać dzięki obecności układów Radeon w swoich Exynosach. Jednak Czerwoni również odnotują spory zysk w swojej dziedzinie dzięki tej współpracy. Najnowszy raport ujawnił, że AMD może być pierwszym klientem Samsung Foundry, który będzie korzystał z procesu technologicznego 3 nm. Tym samym producent Ryzenów i Radeonów nie tylko dostanie gwarancję korzystania z najnowocześniejszej technologii, ale także nieco uniezależni się w dużym stopniu od TSMC.

Samsung wyprodukuje procesory AMD

Samsung wyprodukuje procesory AMD

Warto tu dodać, że wedle źródeł bliskie relacje TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) z Apple  skłoniły AMD do rozważenia wyboru Samsunga do swoich zamówień na 3 nm. Wynika to z tego, że to właśnie producent iPhone ma mieć bezwzględne pierwszeństwo dla nowych technologii Tajwańczyków, co stawiałoby AMD w gorszej pozycji. Firma nie byłaby jedynym gigantem w produkcji układów scalonych, który przygląda się południowokoreańskiej myśli technologicznej. Qualcomm również jest zainteresowany procesem 3 nm Samsunga. W tym wypadku również mówi się o zbyt dużej zażyłości TSMC i Apple. 

Zobacz też: Jaki smartfon do 1600 zł kupić w listopadzie? Podpowiadamy!

Przy okazji warto wspomnieć, że mijający rok był rekordowy dla Czerwonych. AMD ma znaleźć się na szczycie listy IC Insight dziesięciu największych firm rozwijających się w branży półprzewodników w 2021 roku. W tym roku firma ma odnotować roczny wzrost przychodów o imponujące 65% w stosunku do roku ubiegłego. Warto zauważyć, że wzrost ten następuje również po dobrych wynikach w 2020 roku, w którym firma odnotowała 45-procentowy wzrost przychodów. Oczywiście na ostateczne wyniki należy poczekać do końca roku rozliczeniowego.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy