ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Samsunga na 2020 rok

Samsung reorganizuje moce produkcyjne, skorzystają na tym Indie

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Mimo coraz agresywniejszej konkurencji ze strony chińskich producentów, Samsung nadal jest numerem jeden, jeśli chodzi o rynek smartfonów. Utrzymanie tej pozycji oznacza między innymi wyzwania logistyczne, którym korporacja zamierza stawić czoła.

Samsung przenosi część produkcji do Indii

Pandemia Covid-19 i kryzys na rynku podzespołów elektronicznych wpłynęły na koszty produkcji smartfonów. Między innymi z tego powodu Samsung zamierza przenieść część produkcji z Wietnamu do Indii. Elektroniczny gigant zamierza też mocno reorganizować produkcję – docelowo żaden zakład produkcyjny nie będzie odpowiadał za więcej niż 30% produkcji. Trwająca pandemia uświadomiła wszystkim, że koncentracja produkcji w jednym zakładzie lub kraju stwarza ogromne ryzyko katastrofy logistycznej w przypadku wprowadzenia lokalnego lockdownu. Poza tym Samsung liczy na powiększanie bazy klientów o mieszkańców Indii.

Ambitne plany na niepewnym rynku

Choć Samsung jest największym producentem smartfonów na świecie, to firma ta odczuwa zmiany na rynku. Konkurenci z Chin tworzą coraz lepsze smartfony i sprzedają je w coraz niższych cenach. Docelowo większa produkcja w Indiach pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. Samsung rzekomo współpracuje z tamtejszym rządem, który mocno promuje przenoszenie produkcji do Indii. Koreański gigant planuje umacniać swoją pozycję lidera, zwiększona zostanie produkcja smartfonów, a w razie potrzeby fabryki będą w stanie szybko zwiększyć moce produkcyjne o około 20%.

Źródło: Gizmochina, Money Control

Sprawdź najnowsze wpisy