ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 11 Ultra recenzja test

MIUI 13 coraz bliżej – 9 modeli Xiaomi z aktualizacją do końca roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

MIUI lubi się lub wręcz przeciwnie i to stwierdzenie jest z nami od lat. Xiaomi walczy, aby przechylić szalę i wprowadzić chociażby pośredni stan, ale jest to ciężkie zadanie. Kolejna taka szansa może zależeć od MIUI 13, które zmierza na 9 modeli. Stosowna aktualizacja została odkryta nieoficjalnie, ale pokrywa się ze słowami reprezentantów Xiaomi. W tym samego prezesa, który zapowiadał, że do końca roku należy spodziewać się nowego systemu na kluczowych modelach. W takim razie zobaczmy, co jest na rzeczy.

Xiaomi szykuje aktualizację do MIUI 13 (Android 12) dla 9 smartfonów

xiaomi redmi miui 13 android 12 aktualizacja lista modeli

Oczywiście w niniejszym przykładzie mówimy o MIUI 13, które bazuje na Androidzie 12. Bez zbędnego przedłużania, poznajcie listę modeli Xiaomi, które lada moment mogą otrzymać oficjalną aktualizację:

  1. Mi Mix 4
  2. Mi 11 Pro
  3. Mi 11 Ultra
  4. Mi 11
  5. Mi 11 Lite 5G
  6. Mi 10S
  7. Redmi K40
  8. Redmi K40 Pro
  9. Redmi K40 Pro+

Jeśli wierzyć zapowiedzi prezesa Xiaomi, Lei Jun, to powyższe modele powinny otrzymać stosowną aktualizację do MIUI 13 do końca tego roku. Tradycyjnie nie możemy potwierdzić, że mówimy o nowym oprogramowaniu dla wszystkich regionów świata. Niestety, bardziej prawdopodobne jest wydanie azjatyckie. Mimo wszystko testy trwają i zapewne część urządzeń z powyższej listy także zostanie zaktualizowana w Polsce w podobnym czasie.

Zobacz też: Najpopularniejsze hasła 2021 roku są wręcz żenujące.

Czym przede wszystkim zaskoczy nas MIUI 13? Naturalnie odświeżonym wyglądem, a co za tym idzie podejściem do personalizacji. Do tego mówi się o nowym systemie zarządzania pamięcią — zarówno operacyjną, jak i na pliki użytkownika. Do gry mają także wejść rozbudowane widżety i kilka innych rozwiązań, które zapewne zainteresują odbiorców.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy